Wpis z mikrobloga

Jeżeli plotki o remasterze/rimejku HZD się potwierdzą, a niestety dość poważne źródła ją potwierdzają, to będzie to imho największa kompromitacja Sony w tej generacji. Gra ma zaledwie 5 lat, chodzi na PS5 w 4k 60 fps, jaki sens jest tutaj robić cokolwiek i marnować czas developerów?

Jest to możliwe, że przedłużyły się pracę nad sequelem i ludzie nie mieliby co robić, ale i tak nie uzasadnia to remasterowania gry, która dopiero co wyszła. Już lepiej było oddelegować część zespołu do pomocy przy projektach innych studiów.

Ogólnie dałoby się z tego wyjść z twarzą i gdyby ten remaster został wrzucony jako dodatek do gierki multiplayer, która rzekomo powstaje i jednocześnie byłby darmowy albo nawet płatny 10 dolarów dla posiadaczy wersji oryginalnej (nawet odebranej za darmo) to jeszcze uznałbym, że jest OK. Niestety patrząc na ruchy Sony, między innymi z TLOU, gdzie żadnej ścieżki upgradu nie było, a za grę krzyknięto pełną ceną, to pozwala mieć wątpliwości czy coś takiego będzie.

Nie rozumiałem do końca rimejku TLOU (to znaczy biorąc pod uwagę, że wychodzi serial to jest to zrozumiała decyzja biznesowo, z punktu widzenia gracza uważam, że było to zbędne), ale ewentualny remaster czy rimejk HZD to już będzie strzał w kolano.

Jeżeli ktoś jest obecnie na etapie wyboru konsoli i dostanie info, że w 2023 na PS5 wyjdzie SM2 i remaster HZD (możliwe, że jeszcze TLOU Factions, ale nic nie jest potwierdzone), a na Xboxa FM8, Starfield, Redfall i zapewne coś jeszcze w drugiej połowie roku to będzie to wyglądać śmiesznie wręcz, szczególnie że u konkurencji wszystko będzie w dniu premiery w abonamencie.

Jasne, póki co to tylko spekulacje, oparte o szczątkowe informacje czy wręcz plotki, ale nie wygląda to dobrze.

#ps5 #ps4
Cinkito - Jeżeli plotki o remasterze/rimejku HZD się potwierdzą, a niestety dość powa...

źródło: comment_1664781894awaiGSBtRAmPJ4bmCdtNpB.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Cinkito: a bloodborne dalej w 30fps () Gry pokroju Bloodborna powinny remake'i podostawać, a nie takie świeżynki jak HZD

Co do remake'u TLoU to się nie zgodze że jest nieuzasadniony. Nieuzasadniona jest tylko jego cena na konsole, bo wydaje mi się, że remake powstaje głównie ze względu na wyjście gry na PC, a na konsole jest wrzucona "bo czemu nie"
  • Odpowiedz
Nie rozumiałem do końca rimejku TLOU (to znaczy biorąc pod uwagę, że wychodzi serial to jest to zrozumiała decyzja biznesowo, z punktu widzenia gracza uważam, że było to zbędne), ale ewentualny remaster czy rimejk HZD to już będzie strzał w kolano.


@Cinkito: chcieli rozszerzyć odbiorców TLOU. Ale tak: od TLOU2 na PC nie można zacząć, a TLOU1 trąci myszką i w sumie trochę słabo wydać starą grę na PC, ani na
  • Odpowiedz
@Cinkito:

Jeżeli ktoś jest obecnie na etapie wyboru konsoli i dostanie info, że w 2023 na PS5 wyjdzie SM2 i remaster HZD (możliwe, że jeszcze TLOU Factions, ale nic nie jest potwierdzone), a na Xboxa FM8, Starfield, Redfall i zapewne coś jeszcze w drugiej połowie roku to będzie to wyglądać śmiesznie wręcz, szczególnie że u konkurencji wszystko będzie w dniu premiery w abonamencie.


Moim zdaniem to jest sedno problemu, Sony ostatnio
  • Odpowiedz
jaki sens jest tutaj robić cokolwiek i marnować czas developerów?


@Cinkito: To bardzo proste. Nie ma sensu ryzykjować i inwestować w nowe IP. Lepiej zremasterować stare i sprzedać jeszcze raz to samo. Gracze i tak kupio. B-)
  • Odpowiedz
To bardzo proste. Nie ma sensu ryzykjować i inwestować w nowe IP. Lepiej zremasterować stare i sprzedać jeszcze raz to samo. Gracze i tak kupio. B-)


@Vasek: tylko Sony w nowe IP przecież właśnie inwestuje. W ostatnich latach masz takie rzeczy jak choćby Horizon, Ghost of Tsushima czy Returnal. Gdyby chodziło o remaster starego to spoko, ale w tym problem, ze to nawet stare nie jest xD
  • Odpowiedz
@Cinkito: Moim zdaniem to będzie taki lazy remaster, podmienią kilka modeli (bo już mają je zrobione), zwiększą rozdzielczość i jakość niektórych efektów. Pewnie ilość devów nad tym pracująca jest minimalna i kto nie grał, to sobie zagra w trochę lepszej jakości, jak ktoś grał, to nie ma sobie czym głowy zawracać a tym bardziej przeżywać, że taki update powstaje.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem to będzie taki lazy remaster, podmienią kilka modeli (bo już mają je zrobione), zwiększą rozdzielczość i jakość niektórych efektów. Pewnie ilość devów nad tym pracująca jest minimalna i kto nie grał, to sobie zagra w trochę lepszej jakości, jak ktoś grał, to nie ma sobie czym głowy zawracać a tym bardziej przeżywać, że taki update powstaje.


@sm_m: zapewne tak, ale w tym właśnie rzecz. Jeśli ten remaster zostanie wyceniony
  • Odpowiedz
Istotą tego "rimejku", a raczej remastera jest to, że sony wypuści tę grę na pc.


@wykopowicz_ka: to też, dlatego napisałem, że rozumiem tę decyzję biznesowo. Serial + wersja PC.
  • Odpowiedz
@Cinkito: Nie wiem na ile wycenią, dla mnie to nawet jakby dawali za free, to nie będzie mi się chciało wyciągać płyty, żeby sprawdzić (mimo że Horizon mi się bardzo podobał). Jeśli wydadzą nową edycję w pełnej cenie, to w sumie co mnie to obchodzi?
  • Odpowiedz
Jeśli wydadzą nową edycję w pełnej cenie, to w sumie co mnie to obchodzi?


@sm_m: z jednej strony nic, nie musisz kupować, z drugiej strony studio jednak poświęca czas ludzi, którzy mogliby przyspieszyć pracę nad inną grą, żeby ten remaster zrobić. Czyli niewykluczone, że jakaś premiera się odsuwa w czasie, bo Guerilla nawala remaster HZD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: Trochę dramatyzujesz chyba. Spider-Man dostał remastera po jakim czasie? Dwóch latach niespełna? Nawet go nie wrzucili normalnie do sklepu. Tutaj strzelam że będzie podobnie - dodadzą remaster do dokupienia dla osób już mających HZD, albo do zakupu z poziomu HFW i tyle. Jakby to wydali w pełnej cenie to wtedy się zgodzę, że ich #!$%@?ło. A póki co to wydaje mi się że trochę przesadzacie.
  • Odpowiedz
@Cinkito ja mam wrażenie, że wszelkie nowe ip które wypisujesz to były jeszcze decyzję starego prezesa i przecież nie będą przerywać produkcji gry w połowie

Przyszłość narazie widzę tak, że robią remastery, multiplayery do znanych IP oraz Marvele bo to się sprzedaje. Z czasem pewnie ND jeszcze coś wypuści bo to też gwarant sukcesu, ale czy pozwolą sobie na następnego returnala, no jestem ciekaw.
  • Odpowiedz
No ale jakby dali za free to już jest ok wtedy?


@sm_m: wtedy jest to lepsze rozwiązanie, bo ludzie chcący zagrać w odświeżoną wersję nie muszą jej kupować za 70 dolarów, więc gracz coś z tego zyskuje przynajmniej, nawet jak nie skorzysta tak wielu. Więc przynajmniej wiesz, że coś było robione z myślą o graczach, a nie o nabijaniu kabzy jimowi.

Trochę dramatyzujesz chyba. Spider-Man dostał remastera po jakim czasie? Dwóch
  • Odpowiedz
@Cinkito: i pomyśleć że Sony traci czas i kasę na remaster/remake gry która działa 4K/60fps na ps5 a olewają takie gry jak Bloodborne czy The Last Guardian ( który działa w 60fps bez patchy) które działają jak kupa
  • Odpowiedz
@Cinkito a co do kompromitacji Sony, to już było ich wiele i nie wiem czy to będzie top, Spiderman remastered z dziwnym systemem kupna po 2 latach jednak przoduje.
  • Odpowiedz
ja mam wrażenie, że wszelkie nowe ip które wypisujesz to były jeszcze decyzję starego prezesa i przecież nie będą przerywać produkcji gry w połowie


@Medonix: nie no, Jimbo jest prezesem SIE od 2011, nie sądzę, że już wtedy było klepnięte HZD czy tym bardziej Tsushima czy Returnal. Tak jak Jimba nie lubię i uważam, że to nie jest dobry człowiek na to miejsce patrząc na to co się z Sony dzieje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Medonix: Jeżeli remaster Spidermana przoduje w kategorii kompromitacji Sony w tej generacji to chyba wszystko w porządku xD
  • Odpowiedz