Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda sprawa ze sprzedażą domu na wsi w Polsce B? Myślicie, że jest na realne w obecnych czasach?

Sprawa wygląda tak, że moi rodzice postawili duży, piętrowy dom, który za kilka lat będzie dla nich dwóch zbyt duży. Ja ani rodzeństwo nie chcemy tam kiedykolwiek wracać ze względu na brak perspektyw, ale też nie chcemy zostawiać rodziców samych sobie. Mój tata jest 3 lata przed emeryturą, pracuje za granicą. Mama niestety 2 lata przed emeryturą straciła pracę, ponieważ lokalny sklepik w którym pracowała zamknął się przez ogromne podwyżki w ostatnim czasie. Niestety w obecnym miejscu bardzo ciężko jest o pracę. Ona twierdzi, że mogłaby iść do pracy wszędzie, ale dodatkowo nie ma prawa jazdy, co utrudnia sprawę, ponieważ jest skazana na komunikację, która też jest biedna. A Lidle i Biedronki pracują do późna. Chcielibyśmy też, żeby w przyszłości mieli łatwiejszy dostęp do apteki, przychodni czy szpitala. Myślimy nad innym rozwiązaniem - sprzedaniem domu i kupnie za to mniejszego mieszkania w małym mieście bliżej mnie i rodzeństwa lub namówieniu rodziców na kredyt hipoteczny, jeżeli dom w najgorszym wypadku by się nie sprzedał. Obecnie koszt takiego mieszkania to około 180000 - 220000 w lokalizacjach, które rozważamy. Nasz dom jest 25 km od większego miasta powiatowego i 80 km od miasta wojewodzkiego.

Myślicie, że w takim miejscu jest szansa na taką cenę? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale zanim zaczniemy przekonywać do tego rodziców (którzy też by chcieli, ale się boją) to chyba chciałabym usłyszeć po prostu jakieś dobre słowo, które będzie promykiem nadziei :(
#nieruchomosci #sprzedaz #podkarpackie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633ac5483be37f3fb6e92b32
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Szansa jest. Pytanie co to za dom: rok budowy, metraż, technologia budowy, stan techniczny, sposób ogrzewania, jaka działka, wielkość, kształt, jaka droga dojazdowa, infrastuktura drogowa w okolicy, media, sąsiedztwo, perspektywy rozwoju zabudowy i infrastruktury, czy jest mzpz. Jest mnóstwo parametrów. Daleko od wojewódzkiego. Jakiej wielkości jest miasto powiatowe, jakie jest bezrobocie w okolicy. Szkoda trochę sprzedawać coś co może przynosić dochód i samo niesie jakąś wartość. Jak jest praca to
. Niestety w obecnym miejscu bardzo ciężko jest o pracę. Ona twierdzi, że mogłaby iść do pracy wszędzie, ale dodatkowo nie ma prawa jazdy, co utrudnia sprawę, ponieważ jest skazana na komunikację, która też jest biedna. A Lidle i Biedronki pracują do późna. Chcielibyśmy też, żeby w przyszłości mieli łatwiejszy dostęp do apteki, przychodni czy szpitala.


@AnonimoweMirkoWyznania:
Znacznie łatwiejsze w tym przypadku jest zrobienie tego prawa jazdy i kupno taniego auta
@AnonimoweMirkoWyznania moim zdaniem w obecnym czasie taki dom jest niesprzedawalny. Może jeszcze przed kryzysem energetycznym tak ale teraz to ciężko, może następnego lata już będzie lepszy horyzont. Strzelam bo też mam w rodzinie taki dom: 3 piętrowy dom, nieocieplony, stary do generalnego remontu gdzie spokojnie t można przepalić 7ton i nie będzie nawet 19 stopni. Zróbcie wycenę domu, może działka jest w dobrej lokalizacji i warto byłoby to sprzedać jakiemuś developerowi czy
ZauroczonaOślica: Miałem w rodzinie taką sytuację i dom na głębokiej prowincji sprzedał się za śmieszne pieniądze (połowa wartości małego mieszkania) a tamta rodzina pakowała w niego całe oszczędności życia. Ale nie było sensu go trzymać bo starsza kobieta została w nim sama i nie dawała sobie rady np. z ogrzewaniem. Ciężkie czasy na sprzedawanie takich domów.
---

Zaakceptował: karmelkowa