Wpis z mikrobloga

@s---k: punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. Jestem w takim miejscu w zyciu ze musi wystarczyć ale wychodze z założenia ze to dopiero mój pierwszy dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kucma19: przecież to kurde klitka.

Bez obrazy, 63 metry w bloku to jest może i w miarę ok.

Ale w domu?
Za mało. 80-100 metrów w domu to mus.

No chyba że budujesz ten dom tylko dla siebie.
  • Odpowiedz
@s---k: pierwotnie planowałem wydłużyć budynek o 3m co dałoby jakies 18m2 wiecej ale ostatecznie zrezygnowalem i z perspektywy kryzysu, cen materiałów oraz kredytów uważam dobrze zrobiłem
  • Odpowiedz
@kucma19: większość ludzi ma mniejsze mieszkanie a ludzie piszą odrazu że 63 m to za mało. Na jedną czy dwie osoby to całkowicie wystarczająco nawet przy dobrym rozkładzie pokoi 3 osoby wejdą. Masz zaplanowaną jakąś jeszcze może dobudówkę w przyszłości? Ile cię to kosztowało? Miałeś jakieś doświadczenie budowlane wcześniej czy sam się wszystkiego uczyłeś?
  • Odpowiedz
@Positano1: nie mialem doswiadczen budowlanych, wszystkie informacje zdobywam z internetu. na dzialce oprócz tego domu postawie również garaż blaszany 105m2 (na pozwolenie na budowe) oraz wiate 48m2. Wiem ze dziwnie to wygląda ze garaż prawie 2 razy wiekszy od domu ale tak chce i tak bedzie. fundament pod garaż już rozgrzebany, wrzuce filmik jak bedzie gotowy
  • Odpowiedz
@k0201: nie, ponieważ chce zamontować sporo fotowoltaiki a woda to najtanszy akumulator energii. Dlatego planuje przede wszystkim grzać wode w buforze do ogrzewania i wody uzytkowej
  • Odpowiedz
@Gozdziu: myslalem o klimie i zapewne masz racje ale zrezygnowałem z niej bo wole tą kase przeznaczyć na co innego. nie wykluczone ze dołożę ją później. Na pewno nie bedzie jaj w pierwszym roku po odebraniu budynku
  • Odpowiedz