Wpis z mikrobloga

Wszyscy potępiają Elona i mają rację bo jest dzbanem xD
Ale Elon jest biznesmenem i dochodzimy do meritum przejechanie 100km Tesla w Europie stało się całkowicie niekonieczne tym samym sprzedaż elektryków spada na łeb xD więc wymyślając szybkie rozwiązanie "wojenne/zgniłego pokoju" myśli że w szybkim czasie znów będzie tani prąd jak Rosja wróci do gry xD
#ukraina #elonmusk #wojna #tesla #rosja
  • 11
Mi się podoba niemiecki projekt tirotrajtkow z pantografami i silnikiem spalinowym na ostatniej mili bo wożenie baterii przy obecnej masie ogniw jest bez sensu xD

Ale rower elektryczny po wycieczce w Bieszczady zacząłem ubóstwiać - 60km bez spiny
@wrobel28 w przeciwieństwie do ciebie ja chociaż dostałem odpowiedź z kancelarii prezydenta by wałaszek dostał medal :P w historii moich wpisów powinien być :)
@statystyczny_yt: @zibizz1: Ale wiecie że ślad węglowy to wymysł korporacji (a konkretnie BP), żeby przerzucić odpowiedzialność za emitowanie zanieczyszczeń na konsumentów? W praktyce połowa naszego śladu węglowego jest generowana poza naszą kontrolą. My tu sobie kupujemy elektrycznego samochody żeby być eko, a statki oceaniczne palą najtańsze paliwo jakie znajdą.
Materiał na Twoje jeansy płynie z Meksyku do Wietnamu, z Wietnamu do Bangladeszu, z Bangladeszu do Niemiec, a z Niemiec do
@Yelonek: "oni to wiedza kocie"
https://www.youtube.com/watch?v=81CzRHXRvhY&ab_channel=JARQEJ

@statystyczny_yt:
Auto elektryczne bo:
1. Jest moc i radosć z jazdy
2. Hamowanie rekuperacyjne, nie szkoda pocisnac bo mozna ekonomicznie potem zwolnić
3. Ogrzewanie i chłodzenie na postoju, przygotowanie pojazu do jazdy (wiem, spalinówki mają grzanie)
4. Tankowanie w domu, przy PV w lato mozna tankowac za darmo prosto z PV zamiast wysyłac do sieci
5. Pojemne

Rzeczy które ludzi nie obchodzą:
1. Ślad
@wrobel28 miało być nieekonomiczne Android wrzucił śmieszne słowo xD Gboard zawinił i słownik a nie translator xD chodzi o to że przejechanie elektrykiem tego samego dystansu stało się drogie lub droższe w krajach Europy zachodniej. Jedynie w Skandynawii jak masz wybór VW Lupo czy Tesla S wybór wydaje się prosty :) - ale to z powodu podatków