Wpis z mikrobloga

W sobotę wbiłem na moje konto tiktoka (założone z pół roku temu), zero treści dodanych, 3 followersow znajomych i tyle. Stara mówi - dawaj tam coś głupiego wrzuć. Fakt, ma mnóstwo nagrań gdzie się wygłupiam albo odwalam jakieś suche przypały.
Poszła wrzuta, tagi z dupy. A tu po 2h jest 100 wyświetleń i jakieś followy. To leci kolejny film i chwilę później trzeci. Aaa to dam promo na ten trzeci na wyświetlenia - koło 30pln. Rano następnego dnia, ten z promo ma ponad 4k wyświetleń, a te bez ok 500 i 1000. W niedzielę lecą trzy filmy, zero promo. Jeden z nich, cringe w #!$%@?, w poniedziałek o 10 ma koło 1500 wyświetleń. Od 16 tego dnia coś zaczyna się dziać, w #!$%@? wyświetleń, dużo follow (poniedziałek 23:59 vs sobota = plus ~120), plus ze 20 komentarzy. Pozostałe filmy też mają ultra boosta. Szukam przyczyny takiej sytuacji, bo intrygują mnie AI i algorytmy tiktoka. Kiedyś to był łatwy temat z Google czy fb, ale coś mi się nie łączą kropki na tt. Jakieś sugestie?
  • 9
@poorepsilon: Jak od kasjerki w markecie też bierzesz gdy ponadprzeciętnie szybko skanuje produkty, bo ogarnęła zasadę umieszczania kodów EAN na opakowaniach, to spoko. Dla niej jak i dla mnie research i optymalizacja procesów to robota jak każda inna :)
@ValandilNW: tik tok nie jest nastawiony na obserwatorów, jak robisz tiktoku które angażują widzą to cię wypromuje

Tam jednym filmikiem możesz się wybić a 10 kolejnych nikt nie obejrzy
@jmuhha: dzisiaj ogarnąłem dane z 1000 popularnych filmów (6-8 centyl). Jednego jestem pewien w tej chwili. Im dłuższy czas odtwarzania, tym film jest bardziej promowany. Masa do analizy przede mną, ale dojdę do wszystkich zmiennych :)
@ValandilNW: niedawno na YouTube była analiza tego, ogólnie nowy twórca ma łatwiej z zasięgiem niż stary, masz właśnie dostać tego kopa do szczęścia, że coś ci się udało i masz im wicej contentu wrzucać. Oczywiście seksualizaxja dzieci dodatkowo premiowana