Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa pytania dotyczące polskiego mięsa (z anonimowych dla ew. "whistleblowerów"):

a) Czy produkty od lidlowego rzeźnika mają rozsądną jakość? Wcześniej kupowałem indyka/kaczkę/wieprzowinę w delikatesach, gdzie dostawcą był m.in. Indykpol, Sokołów i Animex, wydawały się podobnej lub gorszej jakości od tych z Lidla.

b) Czy wiadomo już, do jakich producentów poleciały pasze paliwowe z ostatniej #afera? Czy prewencyjnie lepiej przejść na laktoowowegetarianizm (i na jak długo)?

#pytanie #mieso #kuchnia #jedzenie #zywnosc #dietetyka #lidl #rzeznik

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633b5ce6d4f60b882a7eca78
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dwa pytania dotyczące polskiego mię...

źródło: comment_1664870655TtKx9yiyoVZV6SkEAnVFQI.jpg

Pobierz
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ad. a) Na każdej paczce mięsa masz dostawcę, więc sprawdź lokalnie w twoim sklepie od jakiego dostawcy bierze akurat w danym momencie mięso twój Lidl. Wg. mnie jakość lepsza niż w Biedronce, a i z lodówek nie śmierdzi.

Ad. b) Pewnie nigdy się nie dowiemy - podobnie było z solą drogową. Nie widzę też sensu teraz panikować i zmieniać dietę, bo proceder dotyczył lat 2020-2022, więc te kurczaki i jajeczka
@hasek34: Wiem, tylko kupując takie w paczkach, a dajmy na to mieląc samemu różnica jest znacząca. Przy pierwszym robi się rosół, a przy drugim zazwyczaj odparuje.

Nie wiem czy oni to nabijają wodą żeby zwiększyć wagę czy o co chodzi.
@Wilczur3k: W skrócie: kupuję na ogół w Netto, ostatnio kupiłam w Biedronce i mięso z Biedry przy smażeniu puściło dużo wody, mięso z Netto bardzo mało.

Wersja dłuższa. Daję kotom surową pierś indyka (nie samym indykiem je karmię) i najczęściej kupuję w Netto. Jeden z kotów jest mega wybredny i przy mięsie z Lidla czy Biedronki potrafił po prostu je olać i nie jeść, z mięsem z Netto nie miałam nigdy
NiebieskiNiebieskipasek: @naziduP: Poczekam z miesiąc, lizcąc, że oczyszczą magazyny i przeprowadzą kontrole. Zero standardów i kontroli nad tym, co ważne...
@hasek34: Tak robiłem, natomiast zauważyłem, że i w tych popularnych mięsnych jest bardzo kiepsko.

@fruziazuzia: To ciekawe z dwóch względów:

a) słyszałem, że Netto to sklep o ogólnie słabej jakości towarów,
b) moja rodzina upiera się przy tym, że koty są mniej wybredne od psów, z czym się
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie mam zielonego pojęcia czym kot się kieruje, podejrzewam że węchem, ale mi to mięso nie śmierdzi. Ogólnie nie zdarzyło się żeby olala mięso nettowe +7, a z Lidlem i Biedronką zdarzyło się. Mięsa poniżej 7 dni nie tyka, choćby było z Netto.
No i ostatnio się przekonałam, że lepiej się smaży mięso z Netto niż z Biedronki, albo jest mniej nawadniane, albo ma coś co lepiej wodę wiąże.
Mówię