Wpis z mikrobloga

normalnie pyatnie na losowym mikroblogu, jak nie masz nic do powiedzenia to spieprzaj gimbusie


@hekktik: Nie napisałeś czym się zajmujesz (vfx/gamedev/archiviz i z jakiego renderera korzystasz), więc jak mamy Ci odpowiedzieć?
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: @JohnnyAK11: z jakis nowszych rzeczy cos testowaliscie? jak wizualnie dlls w fullhd sie sprawdza tak golym okiem w ruchu? przy jakis trybach performance jest znosnie czy widac smuzenie/rozmycie?
@Gorion103: z softu to costam amatorsko bawilem sie blenderem, tag dodalem bardziej dla zwrocenia uwagi
  • Odpowiedz
@hekktik: jakie dlss, ta karta zjada dupą natywne fhd i większość 1440p, problemy zaczynają się dopiero przy 4k albo przy bardzo wysokich ustawieniach 2k jeśli chcesz mieć przy tym 120fps.
Dlss jest tylko po to, że jak masz monitor 4k i 3060ti to wtedy go włączasz. Włączanie go obecnie nie ma sensu jeśli nie masz ekranu 4k. Może przy 1440p na maksymalnych ustawieniach w jakiejś dziwnej grze.
  • Odpowiedz
@hekktik: nie wiem o jakie tytuły Tobie chodzi ale ja nie mam problemu z 3060ti (oprócz MS flight sima i kingdom come), zwłaszcza, że żadna obecna karta nie jest na tyle dobra, żeby mnie w pełni saysfakcjonowała. Nawet 3080ti nie ma podjazdu do grania w 4k 120 fps więc nie mam problemu w graniu na średniowysokich w 2k z wygładzaniem albo dlss w najnowsze gry.
  • Odpowiedz
@hekktik: elden ring (optymalizacja super #!$%@?) działa na ultra w 2k ze stałym 60fps, w 4k na ultra ma 45 około. Do grania (bez RT bo to na razie raczkująca technologia i pewnie jeszcze ze 2 generacje zanim zacznie być poważna) to jest overkill do 2k jeśli ktoś nie jest szympansem który musi wszystkie suwaki na lewo przeciągnąć do końca bo inaczej mu się coś stanie.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Mój nie robi +1ghz na pamięciach, bo już powyżej 800 wali błedami i to mimo że to Samsungi. Jak masz bieda pcb, bieda chłodzenie itp ogólnie bieda wersję i dobrze binują to z gówna bata nie ukręcisz. Czasem jakiś lepszy rdzeń czy pamięci lecą do takich złomów, ale to jak nadwyżki mają.
  • Odpowiedz