Wpis z mikrobloga

@Smarek37 aż mi się ciepło na serduszku zrobiło, jak sobie przypomnę ten cały cyrkoburdel który miał miejsce ze 2 lata temu, kiedy to zjaraly się kabelki (), tak, wielka płyta to never ending party podczas wymiany instalacji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Smarek37: w zasadzie w dobie wykrywaczy przewodow to nie widze wiekszego sensu na ciagniecie ich pod katami prostymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego mozna zrobic dokumentacje fotograficzna jak sa ulozone (ja u siebie co prawda polozylem zgodnie ze sztuka, ale to bylo 5 lat temu, wszystko tez dokladnie obfotografowane). A tak btw po co typ robi bruzdy, jak tam jeszcze nie ma tynku?
  • Odpowiedz
@Prusti:

A tak btw po co typ robi bruzdy, jak tam jeszcze nie ma tynku?


może dostał wytyczne, żeby je głębiej schować, skoro już leci tak ujowo po skosie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Leniek: przewody kladzie sie normalnie na wierzchu bloczkow i tynk bez problemu je zakrywa (standardowa grubosc tynkow cementowo wapiennych to nawet 4 cm)
  • Odpowiedz
@Prusti: jest sens, jak są pod kątem to bez zdjęć jesteś w stanie przewidzieć gdzie biegnie kabel. :)

Ja prosto wymurowałem, więc wiedziałem że tynku będzie bardzo cienko. Równe pustaki, plus bruzdowanie i na ścianach są z 2cm tynku :)
  • Odpowiedz
@ravau: tynki w nowym budownictwie nie sluza do prostowania krzywego muru, bo raczej nikt dzis krzywo nie muruje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a warstwa obrzutki + narzutka to wlasnie jakies 3-4cm. Jesli masz 2cm to moze robiles tynki gipsowe?
  • Odpowiedz
@Prusti: gotowe z worka tynki weber. Obrzutka też weber. 2-3cm grubości. Na to gładź polimerowa x2. :)

U dwóch znajomych jak robiła firma Betą to na trzy razy narzucali, bo tak krzywe ściany (nie u jednego, tylko 3 osób które budowały na przestrzeni 4lat). Także nadal zdarzają się krzywe ściany :D
  • Odpowiedz
zobacz sobie ceny przewodów


@Lord_Of_Terror: no względem siły nabywczej takie same jak od kilkunastu lat.

Oszczędzi się tyle kasy, że będzie akurat na jednego fachowca jak się orzewierci taki kabel. A potem jeszcze tynkowanie i malowanie szkód
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Ale po co taki długi kołek, tynk bywa twardszy od niektórych suporeksów xD

@Lord_Of_Terror: Taa, zaoszczędzisz 5zł na kablu a potem nigdy nie wiesz gdzie możesz powiesić obrazek a gdzie nie. I szkoda gadać o wykrywaczach bo czasem świecą po całej ścianie i nic z tym nie zrobisz.
  • Odpowiedz