Wpis z mikrobloga

Jak byłem gówniarzem, miałem wtedy chyba 16 albo 17 lat, wpadłem na pomysł firmy dowożącej alkohol bezpośrednio do domu. Oferta np. na stronie + zamówienia na telefon, oczywiscie 24/7 ale wiadomo, zarobek pewnie głównie w weekendy. Oczywiście opowiedziałem o tym pomyśle kilku znajomym, próbowałem namówić mamemłe żeby coś takiego otworzyć, ale mnie wyśmiała.

Ostatnio @Crecha mówi mi, ze ktośtam ktośtam ma nagrywać klip reklamowy dla firmy, która zajmuje się... no właśnie dokładnie tym co wymyśliłem kilka lat temu. A skoro stać ich na klipy reklamowe to znaczy, że zysk mają całkiem dobry.

No cóż, przegapiłęm fajny pomysł na biznes, bo byłęm jeszcze za młody. #tyleprzegrac

#wlasnafirma #firma #biznes #pomyslnabiznes #gorzkiezale
  • 15
@szaman: Skoro jest już taka firma i jest znana, a do tego mają już spory kapitał - nagrywają sobie spoty itd. tzn, że trudność wybicia się nowej firmy wzrasta o kilkaset % (#statystykazdupy). Rynek osób potencjalnie zainteresowanych jest na to raczej bardzo mały.
@nodikv: też dawno temu o tym myślałem :( Do niedawna jechałem na najniższej krajowej, teraz na etacie za nieco powyżej średniej krajowej, za rok-dwa mogę dość do poziomu dwukrotności średniej i wtedy pomyślę o jakimś biznesie, a pomysłów mam niemało.
@bartoneczek: To źle Ci doradził. Nie sprzedajesz nic przez internet. W internecie masz jedynie ofertę. Ktoś dzwoni i mówi co chce dostać. A Ty mu dowozisz i nabijasz na kasę fiskalną w aucie. Zresztą, musi być legalna skoro takie sieci jak Alma czy Tesco praktykują dowóz do domu.
@nodikv: Kiedyś dawno temu ( z 3-4 lata) istniał sklep pdd.com.pl gdzie można było zrobić zakupy z dostawą do domu. W tym alkohol. Kilkukrotnie z tej opcji skorzystałem jak mieszkałem we Wrocławiu.

pzdr ;)
kaczmar119 - @nodikv: Kiedyś dawno temu ( z 3-4 lata) istniał sklep pdd.com.pl gdzie ...
@kaczmar119: Ale ja mówię o głównie wieczornych/nocnych zakupach i dowozie alko do domu. Żaden sklep Ci w nocy z soboty na niedzielę raczej nie dowiezie. tzn teraz już dowiezie.