Wpis z mikrobloga

Mirasy, ksiegowa chce ode mnie wniosek sprzed 2 lat do ceidg celem sprawdzenia formy opodatkowania, czy to aby na pewno jest jej potrzebne i nie wystarczy, ze jej napisze jaka byla? Wiem, ze moge przesadzac z duzym prawdopodobienstem - ale sa tam dane wrazliwe i jak moge to wolalbym unikac.
#jdg #ksiegowosc
  • 14
@camelinthejungle: Pesel nie, dowod troche, ale jak nie musze bo jest to jej wygodnictwo to nie chce. Nie znam sie, stad pisze.

Choc to oczywisty moj blad, bo mam limit 10ciu faktur, kolejne platne. Jednak nie raz z rozpedu wyslalem jej 13-15 i dopiero pozniej sie zorientowalem, ze za paliwo to ja z vatu mam marne grosze do odliczenia teraz, co wiecej zaksiegowanie tego kosztuje mnie wiecej niz zysk. O czym
@niegwynebleid: Nie do konca, nr dowodu osobistego nie jest potrzebny do zidentyfikowania Cie przy sprzedazy auta. Zauwaz, ze w prawie jazdy tez nie masz nr dowodu osobistego. Wiem, bo orientowalem sie w sprawie u prawnika przy sprzedazy auta i sprzedalem je na umowie z samym peselem - nie bylo problemow. Dowiedzialem sie tez, ze w teorii i pesel nie jest potrzebny - ale tutaj moga wystapic problemu w niektorych urzedach komunikacji.
@danb: Dalej nie rozumiem, czemu chcesz ukrywać dane, które w większości są dostępne PUBLICZNIE, przed księgową, która ponosi odpowiedzialność zawodową i wysyła w Twoim imieniu deklaracje, które mogłyby Ci narobić dużych problemów.

Ufasz, że kobieta sumiennie ogarnia sprawy podatkowe i rozliczeniowe, a nie chcesz jej podać numeru PESEL czy adresu? Pomijając to, że jak domowy adres masz podany w ceidg, to zna go potencjalnie KAŻDY, kto wklepie w Google Twoje imię
Zamknalem oczy, zatkalem uszy i wyslalem. Dzieki mirkowa grupo wsparcia. Zapytalem tez przy okazji, po co jej to, dam znac jak czegos ciekawego sie dowiem ;)