Wpis z mikrobloga

Alfa Romeo 159 - dobry wybór na samochód w budżecie 10-15k?
Głównie szukam czegoś taniego w eksploatacji, bo młody kierowca, wiadomo, ale ta Alfa mi się strasznie podoba. Dodam tylko, że mam 22 lata, 0 zniżek i musiałbym go ubezpieczyć na siebie najprawdopodobniej. Czy w takiej sytuacji lepiej kupić coś mniejszego, tańszego? Nie zależy mi specjalnie na mocy, bo mój poprzedni samochód to Matiz, więc skok tak czy siak będzie ogromny xDD Nie jestem jedynie pewny, czy taki samochód to nie będzie skarbonka bez dna ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jazda głównie w mieście, dojazdy do pracy/uczelni.

#motoryzacja #samochody #alfaromeo
DywanTv - Alfa Romeo 159 - dobry wybór na samochód w budżecie 10-15k? 
Głównie szuka...

źródło: comment_1665047320LqAIoYE9TNdTREOXAK408A.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: mam taką od 2017 i bardzo lubię ten wóz. Dalej jest piękna ale ma swoje wady. W moim sedanie siedzenia z tyłu się nie składają, ma ogromny promień skrętu, jest dosyć nisko zawieszony no i jest to dosyć ciężki samochód. Naprawy ani nie są drogie, ani ( przynajmniej u mnie ) niezbyt częste. Oficjalnie mój diesel ma przejechane 265k ale wydaje mi się ,że był trochę cofnięty bo kiedyś na
  • Odpowiedz
@barwnike:
Jaka bezszkodowa jazda jak napisałem, że to w przypadku gdy to pierwsze auto? ¯\_(ツ)_/¯ Chciałem w tamtym komentarzu tylko zaznaczyć, że nie tylko liczba bezszkodowych lat ma znaczenie, ale także sam wiek kierowcy, do tego dochodzi jeszcze miejsce zamieszkania i pojemność silnika auta. Zmiennych jest z resztą wiele, choćby nawet stan cywilny, czy miejsce zatrudnienia ma u niektórych ubezpieczycieli znaczenie.
  • Odpowiedz
@DywanTv: ja ci nie polecam, oglądałem kilka tych samochodów i większość jest w stanie słabym, chodzi głównie o wyeksplatowanie na wskutek czasu - o dziwo te samochody bardzo źle to znoszą - począwszy od skrzyni M32 (której regeneracja to 1000 zł), poprzez słabą blachę (progi, nadkola), kończąc na przekładni kierowniczej - często wyje, pomijam fakt, że jeżeli to diesel to koszta mogą przewyższyć wartość pojazdu

jeżeli jesteś młody i gniewny to
  • Odpowiedz
@Chemical_Brother: #!$%@? to Ty sie znasz :) Auto ma dobre/bardzo dobre wykończenie szczególnie w wyższych wersjach wyposażenia (aluminium zamiast plastiku), prowadzi się świetnie - potwierdzi każdy kto tym jeździł a nie patrzył z boku ;)
  • Odpowiedz
@Volmyr: Dzięki!

Szczerze to nie zależy mi na jakimś specjalnie sporotywm charakterze, nie jestem typem chłopa co kupuje auto, żeby się "ścigać" czy flexować xd Ale no ta alfa jest śliczna. Ale chyba zrobię tak, jak mówisz Ty i inni.
  • Odpowiedz
@Volmyr: Okolice Katowic. Ale w sumie teraz nie ma co, bo muszę jeszcze trochę odłożyć. Myślałem, żeby na wiosnę kupować coś. Wtedy będę miał te ~20k odłożone zapewne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: obczaj celice t23, dobrze znosi gaz, bardzo szybko stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ogólnie części dosyć tanie są bo to toyota
  • Odpowiedz
@rav3k: Więcej ":)" ignorancie, na pewno pokażesz jak się nie zesrałeś, bo ktoś twojego przerośniętego fiata zaatakował. Wykończenie jest gówniane, wiem, bo jeździłem i siedziałem. Zajebiście się prowadzi ze zwisem przednim i napędem na przód :). Wersję q4 na torsenie można by wybronić jakby nie miała tak dużej masy własnej. Widać, że #!$%@? jeździłeś samochodami, dlatego nie masz porównania i punktu odniesienia do swojego fiata, no cóż bywa. Typowy alfaholik ignorant,
  • Odpowiedz
@rav3k: XD i już widać, że piszesz głupoty. Czasy na torach tego nie potwierdzają, czym wielowahacz alfy różni się od tego w bmw czy audi? Niczym, za to tam masz rwd albo awd a tu upośledzony przód napęd i 200kg więcej od konkurencji( ͡° ͜ʖ ͡°). Bredzisz typie i gówno się znasz.
  • Odpowiedz
  • 3
@Chemical_Brother a czy ja mówię o czasach na torach? XD masz świetne porównanie testu łosia na youtube w której bierze udział 159 i np bmw 3, zgadnij który samochód wypadł lepiej :> typowy sebix bmw... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz