Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Mireczki moje drogie.
-Czy taki zestaw ma sens?
-Lepiej celowac w radeona czy jakiego 3080 ? a jezeli 3080 czy warto doplacac do ti?
-Czym sie rozni te cale chlodzenie wodne od zwyklego? w sensie rozumiem konstrukcje ale co jest lepsze dla starych ludzi jak ja, ktorzy nie ogarniaja juz z wiekiem :p
-Kurde nawert wybor zwyklej obudowy jest dla mnie problematyczny bo nie wiem co z tym zrobić, czy bedzie pasowac? ile miejsca na chlodzenie, czy i jak dokupuje sie wentylatory do obudowy, jak z filtrami
3. jezeli chodzi o plyty główne to ta jest ok ? czy lepiej cos np takiego Gigabyte Z690 GAMING X DDR4?

1. Obudowa - be quiet! Silent Base 601
2. Zasilacz - Enermax Revolution DF 750W
3. Płyta główna - Asus TUF GAMING B550-PLUS
4. Ram - Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 - szczerze nawet nie znam tej firmy, moze byc czy jakies Kingston czy patrioty?
5. Dysk - SSD Kioxia Exceria G2 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3.1 NVMe
6. Procek AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB
7. Chłodzenie - CPU SilentiumPC Fortis 5
8. Karta graficzna - AMD Radeon RX 6950 XT 16GB GDDR6

Mam wrazenie ze za moich czasow to byla 1 czy 2 rzeczy do wyboru i spokoj :D
  • 18
@Aiween: Teraz zauważyłem że to zestaw z purepc, zlituj się i zmień tego spc na coś w stylu dark rocka 4/ macho rev. b/scythe mugen. Obudowa jedna z najlepszych w tej cenie ale bez mesha z przodu więc będzie ciszej za to w środku troszkę cieplej (sam się o tym przekonuje mając dark base 700), jak coś z meshem to np phanteks p500a. zestaw sam w sobie dobry ale za miesiąc
w radeona czy jakiego 3080 ? a jezeli 3080 czy warto doplacac do ti?


@Aiween: czego Ci trzeba? Nvidia ma RTX i DLSS (gry AAA, wysokie rozdzielczości), AMD pono lepszą rasteryzację (nislie rozdzielczości, gry sportowe). Jak masz budżet i wymagania na 3080ti to może poczekaj na 4090, za dokładnie 6 dni będzie.

chlodzenie wodne


nie dla starych i leniwych to. Trzeba wodę zmieniać, dobrze złożyć i jeden błąd i wszystko zalane.
Co jest złego w chłodzeniu SPC? Niegdyś szeroko polecane za bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.


@Horvath: nic, to bardzo dobry cooler. Chciałbym zobaczyć ów wspomniany przez @krulwonzuw chiński odpowiednik, zwłaszcza Fluctusów (czyli nowych wentylatorów od SPC zastosowanych w Fortisie).