Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto prowadzi własne gastro? Chce odpalić w swojej firmie wirtualna restauracje, od razu dołączając do wszystkich uberow i innych boltow.

Jak ksiegujecie sprzedaż? Do tej pory działałem na fakturach, ale tutaj już będą małe zamówienia i płacenie za każdą fakturę zabije zysk. Czy są jakieś automatyzacje na pominięcie wystawiania paragonów do zamówień z apek dostawców? #wlasnafirma #biznes #firma #gastronomia #podatki #ksiegowosc
  • 15
@clas tak, na razie wiem że pyszne.pl rozlicza się z klientem a ja działam z nimi b2b. A Uber znowu wymaga ode mnie wystawienia dokumentu dla klienta
@bitkoin czy Twoja ksiegowa przepisuje faktury do swojego komputera ktore drukujesz u siebie na komputerze i jej zanosisz? xD wiesz ktory mamy rok?

Moja ksiegowa dostaje jeden plik z 1000+ faktur i liczy sobie za to 5zl.
@bitkoin: zmień księgowość. Pozatym sprzedaż w gastro będziesz miał głównie na rzecz osób fizycznych wiec bedziesz nabijał na kasie fiskalnej. A jeżeli koniecznie będziesz miał jakiś zautomatyzowany mechanizm do robienia fv sprzedaży, to wysyłasz jpk do księgowej. W takiej sytuacji u mnie przynajmniej jest to kwota nie za każdą fakturę, ale za sprawdzenie czy np VAT się zgadza - jakiś ryczałt.
@Wychwalany: uaaa, rozumiem, że za 5 zł sprawdza wszystkie faktury czy gdzieś nie ma błędu :P? JPK są dużym ułatwieniem, ale czasami są błędy zawinione przez osoby je wystawiające lub inne czynniki, dlatego zawsze sprawdzamy.
@Wychwalany: źle zastosowana stawka podatkowa to jest klasyk. Czasami wychodzą błędy różnic faktur fizycznych do faktur w systemie, kody JPK itd.. Ale w przypadku kiedy faktur jest kilka tyś raczej odpada kwestia drukowania i wertowania, więc cała nadzieja w poprawności wystawiania faktur, ewentualnie samokontroli w przypadku kiedy faktury są podmieniane itd. Jest masa przyczyn, z których wartości JPK a faktur fizycznych mogą być rozbieżne.