Wpis z mikrobloga

Obudowa: SilentiumPC Armis AR1 - 100 PLN
Zasilacz: SEASONIC S12III BRONZE 500W 5 - 200PLN
Dysk SSD: Lexar NM620 512GB M.2 - 200PLN
Karta graficzna: Używany, z maja 2022 paragon i gwarancja Gainward GeForce RTX 3060 Ghost 12 GB - 1300PLN (link z tagu #gpuacl, stówę utargowałem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Płyta: Używana, roczna B450 Gaming - 200 PLN
Procek plus chłodzenie: Używany roczny Ryzen 5 3600 plus chłodzenie silentum pc - 450 PLN
RAM: Używany roczny, Wilk elektronik 16GB w dwóch kościach po 2666. - 150PLN
Całość 2600 PLN
Używane rzeczy allegro/olx znalezione w jeden wieczór.
Kisnę z ludzi którzy mówią że komputer do gier to wydatek 6-8k.
Za 4k to można zrobić rakietę, change my mind.
#pc #kartygraficzne #pcmasterrace #gpuacl
  • 53
  • Odpowiedz
  • 0
@panKrzysztofKrawczyk no a ja się z tym nie zgadzam. Skoro zasilacz jest słaby to powinien okazać się zawodny.
Co do ramu to jest mnóstwo testów w grach które pokazują minimalną różnice 2666 vs 3200.
To ty na siłę wciskasz swoje mądrości.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dassault: ale wiesz że zasilacz 500w bronze ma około 82% wydajności więc to daje użytkowe 410w ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gold ma większą sprawność więc 500w gold ma jakieś 450w i by styknelo.

@10129: @ksiak: @dziekujemyzapraszamyponownie: @qrak01:

Ps uzasadnieniem u mnie było, że 500 PLN to #!$%@? nie pieniądz i lepiej kupić taki który wystarczy w przypadku modernizacji kompa. Poprzedni służył 10 lat.
  • Odpowiedz
To są zalecenia producenta. Skąd mam wiedzieć jaką mają metodologię testów?

to po co powtarzasz coś jak nie wiesz jak do tej cyfry doszli?

swoją drogą nvidia z tego co pamiętam podawała to dawniej.

Producent. Wiesz...ludzie, którzy tą kartę wyprodukowali i pewnie się znają.

ale nie wiedzą jaki procesor ktoś ma i podają najbezpieczniejszą liczbę, wiesz, taką aby nie było zdziwienia jak ktoś ich posłucha co do zasilacza i połączy grafę z
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: Ale to ma być komp po taniości. Dołóż tu 100 tam dwie wychodzi 4k.
Puszczałem testy pod pełnym obciążeniem: Procek 85-90W , grafika 165-175W(maksymalny pik), reszta klamotów bierze z 20-30W.
To jest 300W w maksymalnym obciążeniu.
Zasilacz który kupiłem to znana i renomowana marka a nie jakiś szajs. Więc parametry pokrywają się ze specyfikacją.
Ludzie kupują no name 500W który tak naprawdę ma 300W i się dziwią że potem coś
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dassault: no ja też robiłem testy obciążeniowe i na starym zasilaczu było ok.ale jak włączałem jakąś grę z wysokimi wymaganiami to zdarzało się wyłączać.
Druga sprawa, że zasilacz przez 10 lat będzie pasować bo tu się standardy zbytnio nie zmieniają - dlatego tutaj się nie traci.
Ale jak działa to niech działa, daj znać jak się wykrzaczy :p
Jak masz ark survival to włącz detale na maksa i zobacz czy zdechnie
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: Już odpalałem wystarczająco testów dla niedowiarków. Działa na pełnej bombie poniżej 300W i wykresy sa idealnie płaskie żadnych spadków napięcia co w sumie nie jest dziwne bo to idealny zakres pracy dla tego zasilacza. .
@ElCidX: Olx.
  • Odpowiedz
@Dassault:
w sumie mi się przypomniało to sprawdzić. nvidia nadal podaje z jakim prockiem daje zalecenia

na stronie 3060 jest

4 – Rekomendacja w oparciu o komputer PC wyposażony w procesor Intel Core i9 10980XE. W zależności od konfiguracji systemu wymagania dotyczące mocy zasilacza mogą zostać obniżone.


procesor niemalże serwerowy, za 5.8k zł, z poborem na stock 254W, co jest w zasadzie 3 krotnie więcej niż 3600
https://youtu.be/H0vLYcPa3uk?t=959
  • Odpowiedz