Wpis z mikrobloga

Ok, oficjalnie robię #tagnarozmazanezdjecia <<<<< gdzie będę postować zdjęcia, które (jak sama nazwa tagu wskazuje) nie powalają ostrością. Fotografuję przez niepoprawnie zamocowany obiektyw (przeważnie helios albo inny staroć, a czasem też przez jakieś soczewki i różne dziwne szkiełka xD).
Jak ktoś chce to może od razu wrzucić na czarno, żeby nie widzieć mojego lowquality contentu na tagu #fotografia

Pobierz
źródło: comment_1665179533axvkBqdYsaOQnGyKhi2Pin.jpg
  • 5
@Lenalee
A tam nie powalają ostrością czy są rozmazane - to ma po prostu małą głębię. I tak sobie myślę, że skoro świadomie fotografujesz niepoprawnie, to jest to nic innego jak środek stylistyczny.

Już #!$%@?ąc od tej ostrości, kurcze, ten dynamiczny kadr, który wzmacnia dodatkowo granica przechodzenia kolorów, pięknie zatrzymuje uwagę na tej jednej, statycznej sywletce.

Ja z chęcią pooglądam więcej.
@Lecerdian: Tak, rozmyte głównie przez małą głębię ostrości, ale też przez aberracje. Żeby złapać ostrość przybliżam/oddalam od matrycy obiektyw zamocowany na mieszku bez szyny, więc nie zawsze trafiam (a raczej nigdy nie trafiam XD) idealnie w środek soczewki czy równolegle do matrycy, bo celowo ustawiam obiektyw pod kątem (tilt-shift dodaje trochę magicznego efektu).
Masz rację, to taki mój styl, ale wolałam się usprawiedliwić przed szanownym gronem pro fotografów z #fotografia żeby
@Lenalee:
Taki masz styl i się go trzymaj :)

Rozumiem potrzebę wytłumaczenia, tak samo jak ja miałem potrzebę zwrócenia uwagi, że skoro używasz tych środków (naginanie zasad, czy używanie czegoś, co z definicji, ale może tez tylko z czyjegoś poczucia estetyki jest błędem) świadomie, to jest to po prostu twoje spojrzenie.

tilt-shift, to jest to, co mi chodziło po głowie w związku z tym zdjęciem, a nie mogłem sobie w pracy