Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg: Z perspektywy człowieka, którego znajomi mają koty: sierści będzie #!$%@?, będziesz ciągle sprzątał żwirek rozsypany wokół kuwety, niby sam kot nie śmierdzi, ale u kociarzy zawsze wyczuwam tę kuwetę z kilometra, firanki wykończy, choinkę wykończy (plastikowe bombki, XD) meble może podrapie, może nie.
Acha no i jak będziesz miał w domu #!$%@? drapaków i kocich zabawek, to może ci mebli nie zniszczy. Ale nie ma gwarancji.
Jaka rasa najlepsza?
Pies.
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg:

1. Jak wykastrujesz przed dojrzaniem to nie będziesz nic czuł. Kot nie śmierdzi. Jeżeli dojrzeje to może znaczyć teren i wtedy będzie smród moczu ale nie kota.
2. Nic nie porysuje. Zaopatrz się w drapaki pionowe, kartonowe aby kot sobie drapał i przy okazji tępił pazury. Drapanie to naturalne zachowanie u kota.
3. Tak jak pisałem wyźej drapaki i problem rozwiązany. Dodatkowo możesz od czasu do czasu przyciąć pazury.
4.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg:

Jako właściciel kotki rasy dachowiec;

1. Ty się pewnie przyzwyczaisz i nie będziesz zauważał, ale goście będą czuć - intensywność zależy od wielkości mieszkania i pewnie indywidualnie od kota.

2. Na podłogę/parkiety są płyny które dodaje się podczas mycia. To niby tworzy warstwę ochronną i chroni przed rysowaniem. W praktyce na parkiecie mam tysiące drobnych rysek - już w trzy lata po cyklinowaniu.

3. Meble różnie, większość drewnianych więc nie
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg:
1. Nie zawsze czuć, zależy od tego jak intensywnie sprzątasz
2. Prawdopodobnie nie
3. To zależy. Młode kociaki testują swoje granice i uczą się różnych zachowań, w tym polowania i atakowania z zasadzki. Będą również zostawiały swoje znaczniki, a drapanie rożnych przedmiotów leży w naturze kociej komunikacji. Pazury nie mają z tym nic wspólnego.
4. Raczej nie.
5. Kot gubi sierść, rasy długowłose bardziej
6. Nie ma “rasy dla początkującego“.
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg: jeszcze dodatkowe info dla tych, którzy twierdzą, że kot drapie tylko drapak. Bullshit. Koty wydzielają przez poduszki łapek specjalną mieszankę różnych zapachów i hormonów. Poprzez drapania (w naturze najczęściej drzewa) zostawiają informację dla innych osobników kim są i w jakim są nastroju. Służy to również do demonstracji i zaznaczenia, że dany teren należy do tego kota. Drapak służy kotu przeważnie do tępienia pazurów ale koty drapiące inne przedmioty zachowują się
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg: 1. zwierzaka trzeba wysterylizować, są fajne automatyczne kuwety, są też kotki które regularnie korzystają o tej samej porze np. mój zawsze wieczorem to wystarczyło uprzątnąć i już, a dużo też od żwirku zależy, a często zapach kota to też karma która śmierdzi,
2. Zależy od kota, może porysować jak będzie biegał i hamował tylnymi łapkami ale to można skrócić pazurki,
3. Miałam już kilka kotów i zniszczenia oceniam na 0
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg: i jeszcze jedno bo się tu ciągle to samo błędne przekonanie powtarza. NIE SKRACAJ KOTU PAZURÓW, a już na pewno nie bez pokazania jak to się robi u weterynarza. Koty tępi sobie pazury z przednich łap przez ścieranie ich na drapaku,tylnie łapy przez obgryzanie. Nieumiejętnie przycięte pazury mogą doprowadzić nawet do martwicy, poza tym ważny jest kąt przycinana pazura by nie doprowadzić do bólu w poduszkach łapek.
1. Czy zawsze w mieszkaniu czuc zapach kota?

W ogóle nigdy nie czuć xd

2. Czy kot porysuje nowa, debowa lakierowana podloge?

Perhaps

3. Jak zniszczenia mebli? Kanapa, szafki, drzwi? Czy wszystko podrapane?

Wszystko bedzie tragicznie podrapane, zalecam permanentne usuniecie pazurów i ten problem zniknie

4. Czy firanki przetrwaja kota?

tak

5. Co z siersca?

No sypią się jak #!$%@? ale wystarczy, że szczotką będziesz codziennie przeczochrywać kota całego i ta sicha
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg:
1. Zainwestuj w żwirek silikonowy a nie będzie nic czuć
2-4. Odnośnie zniszczeń zależy od kota, ale może warto pomyśleć o adopcji troszkę starszego kitka bo taki mniej szaleje niż kociak?
5. Weź czarnego kota, sierci nie widać na ciuchach i meblach, a gubi jej dużo
6. Tylko dachowce. Rasowe często chorują
@bWVmZWRyb24gdG8gc3ptYXRhCg
Nie czuć to nie pies, kot pięknie pachnie
Nie powinien, pazurki się przycina, sosna może być łatwo zadrapana
Daj duże drapaki, krzycz gdy chce brać się za kanapę, pazur je
Mam dachowca, odkurzacz auto robi robotę, można też czasac bo to bardzo lubią
Tylko zwykły ze schroniska czy Olx, fundacji. Jakiś taki kochany. Mam koty od kilku dekad. Kocham je. Są łatwe do utrzymania
@Pantokrator takie #!$%@? mają zły żwir lub nie czyszczą dokładnie. Pies to ma zapach dopiero. Trzeba go często myć. Pies rozwali meble i kanapy zębami jak nie ułożony.
Macie dzieci? To może pomijamy stary i koszty przy zwierzątkach.
@Patatina cats best drewniany. Możesz go mieć miesiąc albo dłużej jak kot nie rozkopuje dużo. Nigdy nie śmierdzi bo włókna ciągną i zamykają w środku syf. Silikon robi się żółty, sztuczny jest, nie eko, mój możesz w kiblu spłukać. Jest ultra wydajny serio niesamowity. Wada to lepkość