Wpis z mikrobloga

#komputery
Witam.
Athlon 2000 XP mial swoją premierę 20 lat temu. Tyle wlasnie lat minęło od czasu składania mojego ostatniego komputera.
Pozniej były laptopy.
Postanowiłem złożyć po latach swoją kolejną jednostkę.
Kupilem juz obudowę Jonsbo UMX4 Midi-Tower i zasilacz 550W do tego kupię 4 wentylatory 120mm.
Dalej myślę o i5-12400f lub Ryzen 5 5600 i karcie graficznej Radeon 6600 lub coś podobnego.

Najmniej wiem na temat dysków jakie teraz się wkłada do komputera.
Myślę o jakimś 1TB.

Komputer ma służyć do obróbki domowej zdjęć z aparatu i filmów FHD 60 FPS i dobrze gdyby dało się na nim ciąć i łączyć filmy 4K bez jakiejś zaawansowanej obróbki, a także chciałbym czasami na nim w coś zagrać bo granie na konsoli przed TV mi nie podchodzi.

Procesor jest mi obojętny dlatego za czym się rozglądać lepiej myślę tu o płycie głównej? No i jaki ten dysk.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigbuck: kup i5-12500 i poczekaj aż się pojawi MSI mag B660m mortar max wifi ddr4
Ww. Mobo pozwala na zmianę częstotliwości base clock dzięki czemu szesciordzeniowy 12500 wykręca się na 5,25 GHz - do obróbki zdjęć i filmów jak znalazł a i do gier pięknie się nadaje, a dodatkowo za jakiś czas możesz włożyć w to mobo procka z 13 gen Raptor Lake więc na długo ci takie kombo wystarczy a