Wpis z mikrobloga

Hej, podłączał ktoś z was agregat 1 fazowy do rozdzielnicy w domu?

Wpiąłem jeden przewód z agregatu pod jedną fazę przed głównym wyłącznikiem, drugi pod szynę N i wywala mi roznicowka.

Czy wyprowadzenie uziemienia z agregatu (zasick na obudowie) mam podłączyć pod szynę PE w rozdzielni, czy jednak drugi przewód wystarczy podlaczyc przed rozdzielnicą z przewodem PEN udacym od licznika?

Ps póki co nie jestem podłączony do sieci.

#elektryka #budujzwykopem #energetyka #pytanie
  • 46
@mojnicknawykopie ale po co, przecież nie jestem wpięty do sieci. Równie dobrze mobym agregat wpiąć do jednego z gniazdek i zasilić rozdzielnie "od drugiej strony", ale chce żeby były aktywne zabezpieczenia
@masur1: Wykop bawi i uczy nie wiedziałem, że tak można i już człowiek mądrzejszy o kilka informacji

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziwne, bo sprawials wrażenie, że wiesz o czym mówisz xD
@mojnicknawykopie nie mam fotki teraz, ale jeden przewód wpiąłem pod główny wyłącznik z którego przewod wychodzi na zewnątrz domu do liczników (których jeszcze nie mam), drugi przewód wpiąłem pod szynę N. Nie podłączyłem uziemienia z agregatu. Myślę, czy nie podłączyć uziemienia agregatu do uziemienia w rozdzielnicy w domu
negujesz moje zdanie


@masur1: no więc jest tak że pewnie instalacja jest przygotowana na uziemienie ze słupa, ty jestes nie podłączony więc uj masz nie uziom. da się to ominąc jak nie będziesz za bardzo płakał.
@mojnicknawykopie ale ekipa elektryków wpiela się agregatem w przewody zostawione pod liczniki i im działało, więc zastanawiam się jak, bo na zewnątrz mam L1 L2 L3 i PEN. Niestety nie powtórzę tego, bo ktoś uciął 1,5m przewodu pod liczniki xd przez to muszę się wpiąć w rozdzielnice w domu