Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mam pytanie, czy ktoś poleca dobrze wchłaniane żelazo? Przez 40 dni piłam po jednej ampułce feroplex. Po tym czasie ponowiłam badani morfologia lekko poszła w górę, ale żelazo się obniżyło znaczenie () ktoś wie czemu? #medycyna #anemia
  • 15
@Natalia-_- Myślę, że to powinien wyjaśnić Ci lekarz który Feroplex zlecił - ot jak wygląda gospodarka żelazowa w organizmie i dlaczego samo oznaczenie Fe niewiele wnosi.

Skuteczna suplementacja żelaza to co najmniej 3 miesiące + dodatkowy czas na podtrzymanie efektu. Skoro HB się poprawia nie martwiłabym się o to że 'źle wchlaniasz'. Feroplex akurat to dosc dobry lek w praktyce.
@Wjolka: Dziekuje! Na razie jeszcze właśnie dlatego dalej kontynuowała sobie receptę na feroplex spróbuje zrobić badania przed miesiączka po następnej kuracji i wtedy pójdę do lekarza jeśli nadal nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Natalia-_- Myślę że kluczowe dla mlodej kobiety jest to 2minutowe badanie ginekologiczne i cytologia.

A co do leczenia hormonalnego - większości dolegliwości można zapobiec właśnie poprzednio stosowanie przez krotki okres hormonoterapii.
@Natalia-_-: Z żelazem trzeba bardzo uważać, wiem u kobiet przy krwawieniach miesiączkowych występują straty żelaza i należy je uzupełniać ale lepiej poprzez dietę bogatą w żelazo, szczególnie są ważne dla zdrowia kwaśne owoce i warzywa, które chronią przez kancerogennym działaniem zbyt dużych dawek tego metalu ciężkiego.

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć
@Wjolka: @natalia__ hehe wez hormony, bo pomoga, ale witamin nie lykaj bo Big Farma XD
Natalia, zgadzam sie z Toba - hormony podawane kobietom ot tak z dupy, bez zadnych badan a nuz sie uda.
Szkoda, ze jeszcze pani dohtor nie przepisala bezpiecznej spirali hormonalnej Mirena. Bo tak wszystkim od czapy daja. Ale moze jeszcze sie zlitowala, bo mloda jestes ( ͡° ͜ʖ ͡°)