Wpis z mikrobloga

@robertkk: Brawo panie i panowie eksperci z Wykopu. Mamy podobny poziom wiedzy, know-how i doświadczenia co Wolski i jego ekspert i możemy w stanie ocenić że jebło i to w pobliżu cystern
Ps. a ja wpisałem parę godzin temu że mi to allahem akbarem śmierdzi.
@robertkk: Ja nie rozumiem czemu nie tłumaczy tych skrótów, nie każdy zna rozwinięcia jak IED czy SVBIED. Lepiej już po polsku napisać zamachowiec samobójca XD ale taki już jest światek znawców militariów gdzie używa się jak najwięcej słownictwa branżowego by byle dyletant nie połapał się o co chodzi i robiło to na kimś zewnątrz wrażenie profesjonalizmu XD
@WujaTHC: A celem na samym początku nie była popularyzacja treści militarnych dla szerszego grona i zainteresowania społeczeństwa wojskiem? Takie przeniesienie nawyków z forów militarnych do mainstriemu jest raczej słabym pomysłem. Łatwiej mu chyba jest ułożyć bardziej zrozumiałe zdanie bez skrótowców niż 150 000 tysiącom jego obserwatorów sprawdzać to w google XD
@skizo: ja nic do niego nie mam ale jako osoba publiczna powinien byc przyzwyczajony do nieprzychylnych opinii, zreszta pewnie jest
@Konigstiger44: to jest taka typowa zagrywka żeby ludzie podświadomie myśleli że ma o czymś pojęcie (niezależnie od tego czy ma czy nie).
@guest: Mówisz do mnie czy koło mnie? Ja te terminy kojarzę od tak strzelam 2012. Biję do tego że ludzie notorycznie zwracają na to uwagę w komentarzach, że nie znają skrótów pokroju apfsds, ppk i innych manpadsów oraz wypowiedzi są pełne niedopowiedzeń. W ten sposób światek militarny nigdy nie wyjdzie do mainstrimu i szerokiego zainteresowania społeczeństwa, a popularność wszelkiego rodzaju infuencerów militarnych skończy się wraz z konfliktem na Ukrainie bo nikt
@guest: Ja nie mówię o tagu tylko o twiterze i innych popularnych mediach społecznościowych. Wykop to nie mainstrim. Tu np. świetnie wyszedł Zychowicz który o każdą pierdołę dopytywał co może dla ludzi co się znają stwarzało problem ale ponad pół miliona widzów każdy odcinek z Wolskim miał ¯\_(ツ)_/¯
@Konigstiger44: Jeżeli czytasz coś na wykopie to jesteś zajęty tylko tym i wygooglowanie danego skrótu nie zmusza Cię do pauzy filmiku np. i zajmuje dosłownie chwilę żeby odkryć znaczenie.
Zychowicz dopytuje o skróty żebyś mógł jego filmik odpalić sobie gdzieś w tle np. zmywając, rozłożyć się przed TV i dowiedzieć się wszystkiego w tym tych tajemniczych skrótów.

Podziwiam że dla własnej ciekawości żeby się zagłębić w temat nie spróbujesz sprawdzić danej
Biję do tego że ludzie notorycznie zwracają na to uwagę w komentarzach, że nie znają skrótów pokroju apfsds, ppk i innych manpadsów oraz wypowiedzi są pełne niedopowiedzeń. W ten sposób światek militarny nigdy nie wyjdzie do mainstrimu i szerokiego zainteresowania społeczeństwa


@Konigstiger44: może dzięki temu niektórzy nauczą się w research czy jak to sie teraz modnie mowi OSINT i zaczną googlować, ba, moze i poczytają więcej i dowiedzą się wiecej.