Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@broker: Ale wiesz że to spowolni lewy pas przy dwupasmowej drodze? Ciężarówki zbija się w kolumny i lewy będzie jechał tyle ile autobus, dostawczak czy dziad w Matizie po lewym.

@MiernyMirek: Ale to ty dzwonisz i się nam przedstawiasz publicznie. W cywilizowanym zachodzie praktycznie nikt nie ma z tym problemu, tylko p0lactwo musi gnać Beemkami w leasingu na złamanie karku. Potem trzeba te osobówki wyskrobywać z drzew i rowów.
@wezsepigulke bzdury piszesz. Dzisiaj przejechałem 400 km A1 i A2. To co "truckerzy" odjaniepawlają to woła o pomstę.

Nie nie wyprzedzali zaprzęgu czy dziadka w Matizie. Oni między sobą przy różnicy 0.5 km/h biorą się za wyprzedzanie 4 szt w ciągu.

Na cywilizowanym zachodzie tego typu praktyki są zakazane i skutecznie ścigane.
@wezsepigulke pojedź do Francji, czy Niemiec. Delikwent, który wyprzedza za długo podlega sporej karze.

No widzisz, ty o gnaniu osobówek w leasingu a ja o nieodpowiedzialnych kierowcach w leasingowych ciężarówkach. Gadka typu "a w Ameryce murzynów biją".

W ciągu mojej dzisiejszej jazdy, żadna z tych twoich beemek nie stworzyła tyle zagrożenia, co tłuki za frajerami DAFów, Manów czy innego żelastwa, blokując ruch na ruchliwej trasie. Żadna przyjemność nagle zrzucać 50km/h, bo 40t
@MiernyMirek: @broker: mam wrażenie, że dużo większą są janusze w corsach/skodach innych gruzach, którzy pałują lewym pasem, bo co 2 minuty wymijają tira z prędkością 95-100 km/h, bo przecież nie zwolnią o 5 km/h

W każdą niedzielę wieczór na A4 więcej samochodów można wyprzedzić prawym pasem w przerwach między tirami niż jadąc lewym
@MiernyMirek: Dalej nie zrozumiałeś co napisałem w pierwszym poście. Ale czego się spodziewać po gościu który używa patologicznego języka? Na pewno nie rozumu.

Karambole głównie tworzą osobówki niestety. To mówią wszelkie statystyki.

Byłem wielokrotnie w Niemczech i we Francji i jakoś ciężarówkami wyprzedzają się intensywniej nawet jak w Polsce ze względu na znacznie większy ruch. W ogóle podawanie tutaj przykładu Francji to już totalne xD z ciebie i już widać że
mam wrażenie, że dużo większą są janusze w corsach/skodach innych gruzach, którzy pałują lewym pasem, bo co 2 minuty wymijają tira z prędkością 95-100 km/h, bo przecież nie zwolnią o 5 km/h


@francoisinho: o to to, to właśnie pisałem w pierwszym poście. Na każdej drodze gdzie jest zakaz wyprzedzania dla ciężarówek tworzą sie kolumny tirów, które wyprzedzają właśnie takie Corsy czy autobusy, wzglednie kurierzy i kampery. Ale to trzeba mieć chociaż
@wezsepigulke:
Jeżdżę sporo (taki zawód), nie jakieś 400km. Po prostu dzisiejsze akcje przechodziły ludzkie pojęcie i parokrotnie tylko szczęście ratowało sytuację. Akurat nie ja musiałem hamować awaryjnie, z pozycji widza przyglądałem się, jak dzbany w ciężarowych postanowili się pościgać z kolegami po fachu.

Bzdury piszesz, nie znasz naszych realiów. Wsiądź za koło przejedź się A2 na odcinku Warszawa - Łódź i zobacz kulturę "truckerów" szczególnie tych z LT i LV na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiernyMirek: Dlaczego ty od kilku godzin przekonujesz że droga jest twoja na całej szerokości co jest równie głupie, jeśli nie głupsze, od tego całego wyprzedzania tirów? Kto ci daje prawo do decydowania kto może korzystać z całej szerokości a kto nie?

A2 to dobry przykład autostrady która jest za wąska. Tranzytowe drogi od razu powinny być budowane 3 pasmowe.

Zapraszam za to na obwodnicę Trójmiasta gdzie jest zakaz wyprzedzania przez ciężarówki.
@wezsepigulke: obwodnica Trójmiasta ma inny problem, jest w wiecznym remoncie. Od kilku lat w różnych punktach stoją tam najróżniejsze pachołki, zwężki, zmiany organizacji, stąd problem z płynnością. Jeżdżę, znam.
A2 na ww odcinku to inny poziom abstrakcji, na serio polecam doświadczenie, zrozumiesz rangę problemu.

Proszę cie nie wyzywaj mnie od frustratów tylko przyjrzyj się tej wolnej amerykance odwalanej przez tirowców. Nie dorabiaj mi gęby takiego co nie pozwala ciężarówkom jeździć, jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiernyMirek: Ale to praktycznie nigdy nie jest różnica 0,5kmh i to nie trwa minutami. To pierwszy mit. Kiedyś liczyłem ile trwa moje wyprzedzanie przez cały dzień i wyszło mi średnio 18s. Czy to długo? Osobówką mignie pewnie w pół sekundy, jakby patrzeć na zegarek (czy wyprzedzającą ciężarówkę) to zaczyna się dłużyc. Ale o ten rząd czasu tutaj się produkujesz. No komuś pójdzie gorzej to będzie pewnie 40s.

Patrz, mieszkam w Gdańsku
I na zachodzie jak najbardziej wszyscy się wyprzedzają


@wezsepigulke: tak się składa, że dość dużo jeżdżę między DE i PL i wjazd do Polski włącza w tirowcach (ale nie tylko) tryb #!$%@?. Wyprzedzanie po 3 sztuk na raz przy znikomej różnicy prędkości, nieraz wyścigi słoni na 3 pasach, no dzicz totalna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MiernyMirek: Jestem kierowcą dużego, robie krajówke tylko po DE. Mam taką zasade, na autostradach dwupasmowych, jak jedzie przede mną drugi duży z prędkoscią 85-90 to staram się trzymać takie tempo za nim i nie wyprzedzam nawet gdy nie ma zakazu. Natomiast gdy ja jestem wyprzedzany zawsze staram się odjać z tempomatu 5 oczek, żeby szybciej poszło.