Wpis z mikrobloga

Polska nie dostała żadnych czołgów z Niemiec, oferowane były tylko Leopardy 1 czyli czołgi z lat 60, starsze i gorsze od T- 72 za to Usa zaoferowało nam zniżkę na używane Abramsy M1A2. A jednak na reddicie na r/europe wciąż jest wytykane Polsce, że to dzięki niemcom wysłaliśmy 250 czołgów. () to pokazuje jak
sprostowania fake newsa jest o wiele cięższe niż stworzenie go.
#wojna #ukraina #niemcy #reddit
  • 52
  • Odpowiedz
@zsokiemowocowym: Taa teraz oczywiście z dupy ktoś strzelił, że polska chce ukraść całą sekretną dokumentację PZH 2000 i ludzie upvote +1000 z takich pierdów. Ogólnie to jest tragedia i też dostaje #!$%@? na niektórych subreditach i przestaje je odwiedzać bo polonofobia level dwa tysiace.

Niemcy nie wysyłają żadnych czołgów? Ojojoj to nie tak, po prostu nie mogą, nie powinni, inni się nie zgadzają, nie ma zgody nato, i milion wymówek.

Ciągłe
  • Odpowiedz
@zsokiemowocowym: Te same reddity dalej potrafią wyskoczyć z MiGami, a ta sprawa została zakończona w marcu.

Po Ringtauschu sam się zaangażowałem w prostowanie spraw.

Teraz dochodzą PzH. Nie damy rady niestety tego odkłamać.
  • Odpowiedz
Teraz dochodzą PzH. Nie damy rady niestety tego odkłamać.


@Okcydent: tyle, że tu nie wiemy jak naprawde jest, a to co przedstawia strona niemiecka wyglada bardziej klarownie. Do tego u nas wypuszczono nasza wersje później jakby po to aby gasić ewentualne nagatywne głosy.
  • Odpowiedz
@szurszur: My mamy dwie wersje. W myśl jednej to Niemcy chcieli nas wyrzucić z jednostki wojskowej i tam naprawiać
Względnie wykorzystać Rzeszów, gdzie rzekomo nie ma miejsca.
Wedle drugiej chcieli nas wyrzucić z naszego zakładu przemysłowego.

Strona niemiecka nie upubliczniła swoich żądań. Tylko rzekome nasze wymagania!
  • Odpowiedz
@Okcydent: Skoro storna niemiecka przedstawiła ''rzekome nasze wymagania'' to dlaczego pisowskie teksty ukazujace sie już po tym gdy już jest afera uznajesz za w pełni legitne.
  • Odpowiedz
@szurszur: Bo nasi zajęli pyblicznie znane stanowisko z MiGami, a niemieckie trolstwo ayakuje. Bo przeczytałem dziesiatki źródeł o Ringtauschu i wiem, ze wtedy to Niemcy kłamali. Teraz na pewno chcą nas przycisnąć i nie mówią całej prawdy. Nasi wbrew pozorom nie plują publicznie na Niemców w kwestiach zbrojeniowych.
  • Odpowiedz
@Okcydent: Na reddicie to jest niemożliwe to odkłamać bo każdy spokojny racjonalny komentarz który sprawę wyjaśnia jest z bomby downvoted to oblivion i się nie pokazuje. Po prostu polaczki chcą 500 najnowszych leopardów za 200 sowieckiego złomu i #!$%@? tak samo jak chcemy im ukraść wszystkie plany PZH tak jest i koniec.
  • Odpowiedz
@szurszur: nie widzę powodu aby Polska miała zabraniać napraw na swoim terytorium jeśli zbudowali by warsztaty od zera no chyba ,że miało by się to odbywać w zakładzie gdzie produkowane są Kraby czyli jak nie patrzeć konkurencyjna dla nich firma. Takie rządania są nie do przyjęcia.
  • Odpowiedz
@szurszur: użyczenie poligonu i koszar to zupełnie inna sprawa, zakłady i parki maszynowe mają ograniczone moce przerobowe. Oddanie zakładu mającego zdolności do produkcji artyleri gdzie produkowane są np. Kraby(a teraz dużo ich potrzebujemy) dla konkurencyjnej firmy jest w mojej skromnej opinii bardzo głupie.
  • Odpowiedz
@zsokiemowocowym: Proszę cię myślisz, że tutaj chodzi o budowę warsztatów od zera? Nie, oni chcieli miejsce w jednostkach wojskowych albo w zakładach HSW, w jednym i drugim przypadku chyba nie można pozwolić sobie hasać jak łania po łące i normalne jest, że właściciel (PGZ) chce to nadzorować.
  • Odpowiedz
ciężko mi posądzać tyle osób o takie #!$%@? umysłowe.


@Florent: ja mam dwa pytania:

1. Czy wiesz, że z reddita i 9gaga korzysta w CHOJ więcej Niemców jak Polaków?
2. Czy Ty jesteś na tym samym wykopie co ja? XD
  • Odpowiedz
  • 24
@zsokiemowocowym W zachodnich mediach społecznościowych wojnę informacyjną z Niemcami będziemy prawie zawsze przegrywać bo oni w obronie swojego kraju na zewnątrz są zawsze zjednoczeni. U nas na odwrót walczące plemiona PO PiSu
  • Odpowiedz
downvoted to oblivion i się nie pokazuje


@Florent: to jest tak reddita downvoty są idealnym narzędziem do polaryzacji dyskusji i tworzenia zamkniętych baniek.
  • Odpowiedz