Wpis z mikrobloga

#monitoring
#kamery
#kiciochpyta
Cześć Mirki!
Pytanie odnośnie kamer zewnętrznych do monitoringu domu.
Ktoś z Was jest w stanie polecić coś co nie wymaga rejestratora, i najlepiej jest cloudless ? Nie chciałbym kupić szmelcu który pan chińczyk mrugnięciem chińskich oczu może wyłączyć zdalnie, bo mu się utrzymanie Infra w cloud znudzi.
Usługa cloud sama w sobie nie jest blockerem, ale sporo kamer na rynku bez dostępu do netu po prostu nie działa. Jakby urządzenie potrafiło w SMTP czy RTSP to byłoby spoko.
Dzięki z góry za każdą radę.
Pozdrawiam!
  • 11
@new_one: Zwykła kamera IP będzie działać bez rejestratora, na pewno Hik spełnia wszystkie wymagania.
Dlaczego ma być bez rejestratora? Budżet? Z założenia nie chcesz nagrywać?
@staa: Chcę aby kamera chodziła w zdalnej lokacji i wysyłała alarmy poza budynek na okoliczność pojawienia się intruza. Rejestrator byłby trochę armatą na muchę, no i jak ktoś się napatoczy to pod pachę wsadzi rejestrator i tyle miałem z nagrań.
@new_one: Obojętnie, ja wieszam głównie HIKa. Jak nie chcesz rejestratora to poszukaj model ze slotem na microsd i będzie zapis lokalny. Ale jak chcesz powiadomienia w aplikacji to musisz użyć chmury, bo powiadomienia idą przez serwery google. Nawet jak masz publiczny adres IP i przekierowany port to powiadomienie dostaniesz tylko wtedy jak masz uruchomioną aplikację na pc/telefonie, jak ją uśpisz albo ubijesz to już powiadomień nie będzie.
@dktr: no właśnie to już dla mnie jest nieakceptowalne, że mam zależność od dostępu do chmury i działającej aplikacji. Alarmy powinny iść albo po SMTP albo na FTP, inaczej to nie ma sensu dla mnie. Karta SD jako bufor jest OK, ale pod warunkiem że soft "chwyci" plik i wyśle go mailem etc.
@new_one: Wysyłanie mailem po SMTP to ma każda. Tak samo FTP, czy użycie zasobu SMB jako miejsce zapisu. W wyższych modelach HIK'a tych z liczeniem przekroczenia linii można zdefiniować adres własnego serwera http i pliku który kamera odpyta po zdarzeniu a w parametrach prześle jeszcze dodatkowo co to za zdarzenie i miejsce x,y gdzie wystąpiło na obrazie.
@new_one: A kamery we wnętrzu czy podwórze - ulica? Te drugie jest dużo mniej pewne co do poprawności zadziałania, jakieś 200 alarmów w nocy to nie jest nic nienormalnego. A na kolejnym stopniu czułości - zero.
Oczywiście zależy od modelu CCTV i tego co "widzi" - ale jednak nie jest "pewne".