Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jesu, czujniki parkowania to jest złoto, teraz np było miejsce, w które bym nie mial odwagi wjechać starym pugiem ze względu na obawy zarysowania czegoś, a teraz idealnie parkowanko xd

Takie pytanie teoretyczne, czy da radę zamontować dodatkowo czujniki z przodu i jaka by była tego cena? Pacjent to citroen c4 z 2005 roku

I jeszcze jedno pytanie, czy da radę jakoś zmienić długość przełożeń w skrzyni automatycznej? Trochę mnie to irytuje, że jadę po mieście, lecę już 45km/h, realnie 42 i dopiero wtedy jest zmiana na trójkę. Czy da radę zrobić tak, by trójka się wbijała np już przy 35-40km/h?

To samo w sumie z czwórką, lece już 65-70 i dopiero czwóreczka xd

W ogóle nie wiedziałem, że skrzynia automatyczna ma opcję redukcji przy wyprzedzanie, wczoraj jadę 70, postanawiam wyprzedzić więc gaz w podłogę a tu redukcją na trójkę i dopiero zmiana jak już miałem 95 na liczniku xd

Żeby już nie robić drugiego postu to jeszcze jedno, mianowicie da radę zmienić czułość pedału gazu? Ten pedał chodzi za lekko i czasem się zastanawiam czy go w ogóle przyciskam czy nie

#samochody #citroen
  • 10
W ogóle nie wiedziałem, że skrzynia automatyczna ma opcję redukcji przy wyprzedzanie, wczoraj jadę 70, postanawiam wyprzedzić więc gaz w podłogę a tu redukcją na trójkę i dopiero zmiana jak już miałem 95 na liczniku xd


@Anty_Chryst: Jest coś takiego jak kickdown. Jak wciskasz gaz do dechy to jest jakiś przełącznik, który daje sygnał, że będzie się działo i skrzynia redukuje bieg. W niektórych skrzyniach masz tryb sportowy, który można włączyć
@Anty_Chryst:

I jeszcze jedno pytanie, czy da radę jakoś zmienić długość przełożeń w skrzyni automatycznej? Trochę mnie to irytuje, że jadę po mieście, lecę już 45km/h, realnie 42 i dopiero wtedy jest zmiana na trójkę. Czy da radę zrobić tak, by trójka się wbijała np już przy 35-40km/h?

Nie. Dopiero narzekałeś, że masz zbyt duże obroty w trasie i chciałeś zmieniać w drugą stronę xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yelonek: mam tryb sport ale facet mi w sumie gadał, że to właśnie spowoduje, że jeszcze mocniej się to będzie wkręcać w obroty czyli będzie jeszcze dłużej piłował na dwójce itd. xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: no ta ale w sumie jeżdżę głównie po mieście xd co prawda mam możliwość manualnego zmieniania biegów ale żona tego chłopa tego nie używała więc ja też nie będę, jeszcze się coś #!$%@? bo nie było używane i będzie lipa xd