Wpis z mikrobloga

Zrobiłem film na którym omawiam temat dolnego źródła pompy ciepła na przykładzie instalacji którą sam zrobiłem. Pokazuję też różnice między gruntowym i wodnym źródłem. Jak oceniacie mój sposób prezentacji?
Mam jednego kolegę który twierdzi, że nie potrafię niczego wytłumaczyć. Czy jest naprawdę aż tak tragicznie czy jednak można coś wynieść z mojego wykładu, co ewentualnie można by poprawić?
#stepujacybudowlaniec
FejsFak - Zrobiłem film na którym omawiam temat dolnego źródła pompy ciepła na przykł...
  • 27
@FejsFak: Nie zwracasz uwagi na jeden aspekt - bezobsługowość. Przy odwiercie masz zamknięty obieg, nic się nie brudzi, nie zużywa, nie wymaga konserwacji. Taka studnia, gdy czerpiesz wodę brudną, wymaga konserwacji, czyszczenia, filtrowania. Co, jeśli konieczność konserwacji lub naprawy awarii zajdzie w styczniu, gdy wszystko jest zamarznięte i nawet koparką nie odkopiesz studni?
I jeszcze jedna uwaga dotycząca tego, co mówisz o temperaturach z odwiertu - jeśli na zasilaniu jest zero
co ewentualnie można by poprawić?


@FejsFak: Jest sobie studnia, która sobie stoi, w ogródku sobie stoi, ale to nie jest ogródek, tylko cos innego, ale i to nie jest studnia tylko dwa kręgi i jest juz taka prawdziwa studnia, duza, taka wielgachna powiedzmy, albo i nic nie mówmy.

Za dużo #!$%@? we #!$%@?ący sposób, przynudzanie, bez konkretów.

Mów precyzyjnie, na poziomie odbiorcy. Przygotuj sobie wcześniej tekst i mów od ogółu do
@FejsFak: dzięki za film, trochę dużo musiałem przewijać z powodu rysowania - idealnie byłoby jakbyś część otoczenia typu dom, woda, grunt, może nawet podstawowe elementy takie jak studnia, pompa, narysował przed filmem i po krótkim wstępie zaczął od razu od omawiania kwestii technicznych, rozrysowywania ruchu wody itp.

PS: jaki kraj, taki Engineering Explained ( ͡° ͜ʖ ͡°)