Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Czy ktoś posiada telewizor Sony XR-55X94J? Próbuję ustawić obraz w trybie Gra pod PS5, ale nie wygląda to tak, jak sobie wyobrażałem. Dodatkowo mam wrażenie rozmycia w ruchu, a może jestem przewrażliwiony. Doradzi ktoś, jakie parametry ustawić, aby cieszyć się dobrą jakością obrazu?

#konsola #ps5 #obraz

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634456f1c32774479140497b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 22
  • Odpowiedz
@gappaz @Kudy koledzy. Nie po to telewizory maja ustawienia, żeby każdy miał tak samo. Ustawia się „pod siebie”, pod pokój w jakim ma stać, oświetlenie itp itd
  • Odpowiedz
  • 0
@gappaz
@kidrys

Jeszcze jeden ziomek na pw prosił o ustawienia. Wyślę po godzinie 17. Ogólnie kidrys ma trochę racji, bo mimo, że ustawiałem to z jakimś poradnikiem to i tak nie jest to 1:1 z nim i sam swoje poprawki nanosilem.

Ogólnie jeśli chodzi o filmy i codziennie użytkowanie to IMAX Enhanced i w dupie, jeśli chodzi o Ps5 trzeba zmienić w ustawieniach wyjście hdmi na jakieś tam o wysokiej rozdzielczości bądź
  • Odpowiedz
@Kudy: @gappaz: @gappaz: @Maciek952: czy ktoś z was podczas grania na konsoli ma wrażenie nieostrości? Mnie po grania chwili bolą oczy i głowa, nie dostrzegam szczegółów, a znaczniki misji rozmazują się w trakcie biegu. Ten telewizor to jest masakra. Człowiek kupil sprzęt i myślał, że sobie polepszy.
  • Odpowiedz
  • 0
@melekhov
@Maciek952
@gappaz
Dobra odpalajac ps5 od razu wrzuca nas do trybu GRA. W opcjach szukacie format sygnału i albo ustawiacie "ULEPSZONY FORMAT", albo ten z VRR.

Potem zapraszam w zakładkę obraz i dźwięk i dalej obraz.

Czujnik światła wył

Zakładka Jasność
Jasność: maks.
Kontrast: 90
Gamma: 0
Mapowanie tonacji HDR: preferowana jasność
Poziom czerni : 50
Dostosowanie czerni : mała
Zaawansowane zwiększenie kontrastu: duże
Automatyczne lokalne przyciemnienie : średnia
Luminacja szczytowa:
  • Odpowiedz
@Kudy: ekran jest ten sam, może ciut jaśniejszy i ma sterowanie głosem z poziomu pilota. I chyba obudowa albo nóżki są ciut lepiej wykonane, a tak to ten sam sprzęt i kiedy w ustawieniach PS5 chciałem wybrać VRR, pojawiał się komunikat - Twój telewizor nie wspiera technologii VRR.
  • Odpowiedz
  • 0
@melekhov przecież ja też mam sterowanie głosem z poziomu pilota, a vrr czemu nie masz to nie wiem. Może aktualizacja? Ale ten z ruchem problem mnie zastanawia, u mnie wszystko cacy
  • Odpowiedz
@Kudy: ruch jak ruch, ale telewizji nie da się oglądać z powodu ogromnej pikselozy. Żadne ustawienia suwaczkami nic nie dadzą, kiedy nie widzisz szczegółów na ekranie. Gdy na moment włączyłem kolarstwo, to nie mogłem rozróżnić numerów na koszulkach zawodników.
  • Odpowiedz