Wpis z mikrobloga

Jutro nowa #pracbaza, nowe obowiązki, nowi ludzie, jeszcze większa wypłata.
Stąd też dziś zamierzam się rozpieszczać, byłem już na śniadaniu, zamówię sobie potem sushi na obiad, umówiłem się już do kosmetyczki na oczyszczanie i nawilżanie mordy, a na kolację ugotuję coś bardziej fancy, a w nocy będziemy się #!$%@?ć z różową

#korposwiat #rozowepaski
niochland - Jutro nowa #pracbaza, nowe obowiązki, nowi ludzie, jeszcze większa wypłat...

źródło: comment_16654744574w7DS0qpw2XABWoxcU7pOk.jpg

Pobierz
  • 15
@niochland: czytam początek-"zamierzam się rozpieszczać" i myślę sobie- kolejna p0lka śmiertelnie zmęczona ośmiogodzinną pracą w korpo, w klimatyzowanym openspace z darmową kawą z drogiego ekspresu...
Czytam dalej- "byłem na śniadaniu(...) sushi(...) kosmetyczka(...) nawilżanie mordy(...)". Myślę sobie- na 100% p0lka zmęczona życiem i ciężką orką za biurkiem w korpo, tylko słownik zmienia z rodzaju żeńskiego na męski...

@vladowme: jeśli ktoś twierdzi, że jest zmęczony po takiej pracy, to znaczy że nigdy nie czuł prawdziwego zmęczenia. Mam porównanie, bo zaczynałem jako fizyczny robol (typowe kopanie rowów), a teraz pracuję za biurkiem. Tutaj w ogóle nie ma co porównywać.
@inko-gnito: Typie nie ma co Ci udowadniać, znam na swoim przykładzie pracując za młodu fizycznie i teraz w biurze. Pomimo, że jest to o 180 stopni inny rodzaj pracy to podobnie męczy- może zależy od intensywności. Może Ty inaczej o tym sądzisz- spoko ale wkurza mnie takie kwiczenie ludzi Twojego pokroju, że w pracy biurowej nie możesz się zmęczyć ba masz być wypoczęty no bo siedzisz XD
@inko-gnito: To przecież zależy czym się zajmujesz przed biurkiem. Ja jako analityk czasami po 8h nie jestem w stanie już nic robić, bardzo specyficzny rodzaj zmęczenia, który mi ciężko porównać z fizycznym.
@vladowme: ale tylko ty tu kwiczysz. A udowadniać jest co. Chociażby to, że włókna mięśniowe regenerują się kilkadziesiąt godzin, a nawet kilka dób. Wskaż mój wpis, gdzie stwierdziłem, że "w pracy biurowej nie możesz się zmęczyć".

@dexterpol: też czasem siedzę godzinami wpatrzony w tabelki. Też wychodzę z pracy zmęczony. Ale zmęczenie fizyczne jest bez porównania gorsze, a regeneracja po nim dłuższa.
@inko-gnito: Dostosowałem się do Twojego komentarza o polce i zmęczeniu w pracy biurowej i drogim ekspresie XD. Praca biurowa nie równa pracy w biurze tak samo jak praca fizyczna- każda inna praca o podobnym schemacie może być bardziej intensywniejsza.