Wpis z mikrobloga

Trochę już po sezonie, ale może ktoś doradzi... Jak wybrać dobry śpiwór? Taki żeby w się wyspać, nie zmarznąć, móc używać w razie konieczności pod chmurką, a nie tylko na podłodze, gdy wpadnie więcej gości do domu.
W zasadzie jedyne warunki konieczne to wypełnienie inne niż puchowe (alergicy here) I żeby nie był za milion monet

#turystyka #gory #buschcraft
  • 20
@moll: Jak wybrać? Przede wszystkim sztywno określić budżet i oczekiwania. Wybór produktów uniwersalnych to zawsze duże wyzwanie, więc musisz sobie uświadomić w jakich warunkach go będziesz najczęściej używać i na jakie kompromisy jesteś gotowa.
@sphinxxx: myślałam do 200zł max

Żeby w miarę trzymał ciepło i nie przemakał. Chciałbym coś docelowo do użycia poza budynkami - jakiś namiot albo rozłożyć się w samochodzie na noc w razie potrzeby.
@moll: Obawiam się, że niestety masz tutaj klasyczny diagram "cena, jakość, waga+objętość, możesz wybrać 2". Jak masz "nie zmarznąć" i "nie za miliony monet" to wyjdzie ci kołdra+worek na śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedna rzecz którą musisz wziąć pod uwagę to czy faktycznie szukasz czegoś co samodzielnie ma działać "pod chmurką", bo wtedy to nie szukasz śpiwora a raczej bivy bag. Tyle że w praktyce
I dlatego pytam, czy w 200zł max da się coś realnie wybrać, czy w tej cenie to mogę sobie ładny kupić


@moll: Jeśli nie obchodzi cię waga ani rozmiar to można, ale realnie to w takiej cenie może się okazać że lepszy byłby wełniany koc ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i pamiętaj że oprócz śpiwora kluczowe znaczenie, szczególnie w przypadku spania gdzieś w namiocie, ma też mata
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: muszę Ci powiedzieć, że niewiele to pomaga, bo nadal mało konkretu xD

Na razie pytam o śpiwory, bo maty pod spód chciałam brać z izolacją od podłoża. Przy podkładzie pod panele się sprawdziło, to pod śpiwory tym bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@moll: No dobra to konkretniej, rzuciłem okiem na: https://allegro.pl/kategoria/spiwory-materace-i-karimaty-spiwory-257897?string=%C5%9Bpiw%C3%B3r&stan=nowe&price_from=175&price_to=200&rodzaj=syntetyczne&temperatura-komfortu-t-comfort=od%201%20do%205%C2%B0C&temperatura-komfortu-t-comfort=od%206%20do%2010%C2%B0C
Te campusy i fjord nanseny (to nie są jakieś wyjątkowo dobre marki, ale lepsze niż kompletne noname) które wyskakują wyglądają ok, ale weź pod uwagę, czy "komfort 6-10 stopni" ci pasuje czy wolisz jednak celować w niższy przedział. To znaczy mniej więcej, że kobiecie w takim ustrojstwie będzie się robić zimno poniżej 10 stopni, a tyle to można mieć nawet latem gdzieś