Wpis z mikrobloga

Dodaje jeszcze raz bo chyba nie wszyscy mnie zrozumieli.
Mam 2 arkusze pierwszy to export np z adobe, drugi to lista wszystkich użytkowników (dużo więcej niż z samego adobe i inna kolejność)

Potrzebuje formuły, która po znalezieniu użytkownika z licencja w exporcie wpisze do drugiego arkusza 1 w kolumnie z nazwa tej licencji np. Kowalski w exporcie ma przypisanego Photoshopa to automatycznie 1 zostaje wpisana w drugim pliku.

Żadna inna forma pliku końcowego nie wchodzi w grę niż taka jak na zdjęciu.
#microsoft #excel #office365
b0wie - Dodaje jeszcze raz bo chyba nie wszyscy mnie zrozumieli. 
Mam 2 arkusze pier...

źródło: comment_16654778211a9KybF8BngL9rNli5txue.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@b0wie w E2 w dolnej tabeli wpisujesz =if(xlookup($A3,$A$A,$D$D)=E$1,1,"") odnoszące się do górnej tabeli i śmiga, ale nazwy licencji muszą być takie same w obu tabelach.
  • Odpowiedz
@b0wie: a nie możesz zrobić przestawnej i wkleić jako wartości przy przekazywaniu dalej? Czy musi się przeliczać na bieżąco? Jak musi się odświeżać to tylko xlookup/x.wyszukaj
  • Odpowiedz
przestawna też nie przejdzie


@b0wie: Dlatego pisze, GETPIVOTDATA, a tabele przestawna ukrywasz. Widze ze nie wiesz co mam na mysli, warto pogooglac, jest latwiejsza niz myslisz.
  • Odpowiedz
Dodaje jeszcze raz bo chyba nie wszyscy mnie zrozumieli.


@b0wie: ja chyba zrozumiałem i za pierwszym razem i nadal polecam formułę Podaj.Pozycję. Oczywiście dodać będzie trzeba jeszcze JEŻELI.BŁĄD, żeby wyświetlić pusty ciąg znaków, gdy formuła nie znajdzie użytkownika/licencji.
  • Odpowiedz