Wpis z mikrobloga

#wojsko #marynarkawojenna #bartosiak
Wczoraj Wykopki uświadomiły mnie, że nie da się obronić gazoportu w Świnioujściu przed rakietami typu Kh-101, a gdy to okaże się za mało to Rosjanie użyją pocisku RS-28 Sarmat z bardziej konwencjonalnym ładunkiem.
Więc wszystkie Mieczniki z ich "potężną" OPL i OPR nadają się na śmietnik, a tyle było śmiechów z Bartosiaka.
Pobierz Sarmataa - #wojsko #marynarkawojenna #bartosiak 
Wczoraj Wykopki uświadomiły mnie, ż...
źródło: comment_1665496354VBZn79dzWih8coPx5b6VCy.jpg
  • 26
@Pepperoni1: To nie jest zarzutka. Gdy tłumaczyłem ile potrzebujemy mniej więcej wyrzutni Patriot dla całej Polski to okazało się, że one mogą chronić tylko przed Iskanderami, a przed potężniejszymi rakietami i tak nie ochronią Polski. Więc ochrona przeciwrakietowa całego obszaru Polski jest zbędna.
Więc wszystkie Mieczniki z ich "potężną" OPL i OPR nadają się na śmietnik, a tyle było śmiechów z Bartosiaka.


@Sarmataa: no tak. czyli najlepiej sie wypiąć, spuścić spodnie i czekać aż papa putin załaduje po same kule ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bronienie tez wysuwanych przez polityków PO i Bartosiaka, iż niepotrzebne nam mieczniki jest bezcelowe.
Gdy tłumaczyłem ile potrzebujemy mniej więcej wyrzutni Patriot dla całej Polski


@Sarmataa: Po co dla całej Polski? I ile JO potrzebujmy tak btw?

przed potężniejszymi rakietami


Czyli czym?
@guest: Ja tylko zachęcam do zastanowienia się nad tym.
Może i będzie sens obrony, ale musimy mieć system, który zwalcza wszystko.
Wychodzi na to, że głównym celem Mieczników jest podniesienie ceny za zniszczenie gazoportu.
Nie wiem czy pociski CAMM-ER zdolne są do zniszczenia Iskanderów.
Wtedy ceną będzie Kh-101 wart z 15 milionów, a Sarmat pewnie nie więcej, niż 50 mln.
@Dodwizo: To że ten pocisk ma możliwości lotu międzykontynentalnego to nie znaczy, że nie może być użyty, aby przełamać OPR w Polsce, jeśli inne systemy nie mogą. I wcale nie musi być wyposażony w broń atomową.
Ta rakieta nie kosztuje więcej jak 50 mln dolarów.
@guest: Myślę że są potrzebne, jeśli będziemy potrafili strącać inne rakiety. Przedłużenie systemu Narew w kluczowych miejscach, a nawet więcej, jeśli mają CAMM-ER, a nasza mała Narew to zaledwie pociski CAMM.
Nasz program Wisła nie może się zakończyć na patriotach.

Wcześniej myślałem, że jednak wszystkie systemy mają zdolność do niszczenia pocisków balistycznych, a jedyną różnicą jest zasięg. Że nawet Narew byłby do tego zdolny przy wczesnym wykryciu celu i skorygowaniu toru
@guest: W każdym razie nie powinno się obecnie mówić, że Mieczniki ochronią gazoporty. Prędzej, że ochronią do pewnego pocisku (może nawet Iskandera), a jeśli Rosja będzie chciała to i tak go zniszczy.

Jeszcze mnie zastanawia ten pocisk: Kh-101, on leci bardzo nisko. Teoretycznie ma mniejszy pułap od Sarmatów, a nawet Iskanderów. Ciekawe czy jego niski pułap pozwala na strącenie.
http://www.military-today.com/missiles/kh_101.htm