Wpis z mikrobloga

@gjdfsh Jakbyś chciał to mam ogarniętą księgową z wieloletnim oświadczeniem w IT (była CFO w duzych spółkach IT). Stacjnarnie jest w Krk ale prowadzi ludzi z IT z całej Polski - wszystko od analizy przypadku, założenia firmy, podpisanie umowy, prowadzenie, archiwizację ogarnia zdalnie. Daje też fajną apkę z OCR. Ogarnia ipboxy i inne. Płacę za wszystko 200pln także podobnie jak w masówkach typu infakt, a poziomu usług nawet nie porównuję. Daj znać
@Piotrek__B: A co taka księgowa potrafi więcej przy b2b, ryczałt + VAT? Pytam z ciekawości bo mam księgowego któremu płace 185 zł i często gęsto sam muszę się dopominać o deklaracje do US czy kwoty ile mam zapłacić do ZUS i już mnie to lekko #!$%@? dlatego chciałem przejść na infakt. W zasadzie to nic nie kupuje, tylko wystawiam jedną lub dwie faktury. Koszty zerowe bo wszystko do pracy mam.
@rudy_defekacjusz Przede wszystkim mam indywidualne podejście - czasem się zdzwniałem nawet wieczorem jak nie miałem slotów przez cały dzień. Zna mój case i moją firmę i jest zaangażowana. Dostaję jakieś customizowane biulbiuletyny, smsy i powiadomienia w aplikacji o płatnościach i terminach, zestawienia na maila, rozliczenie roczne mam w cenie i w max 2 dni jestem zawsze rozliczony. Mam u niej dostęp do apki z OCR + komunikator, listy faktur, płatności i kupę
@rudy_defekacjusz Tak, aktualnie trochę bardziej skomplikowany. Przypuszczm, że nawet jakbym leciał na ryczałcie z jedną FV to biuro które ogarnia to co opisałem powyżej, firmuje swoje aktywności i bierze odpowiedzialność w razie w, jest na bieżąco z przepisami oraz zna moją firmę i mam je na wyciągnięcie ręki w przypadku jakiegokolwiek pytania, po prostu miałbym dla swojej wygody i spokoju za 200pln miesięcznie. Tyle.
@rudy_defekacjusz: Jak nie przeszkadza Ci ryzyko i odpowiedzialność to księgowy w prostym JDG bez pracowników zupełnie nie potrzebny. Jak chcesz pozbyć się odpowiedzialnosci i ryzyka to trzeba księgowego.

@Piotrek__B: Duża firma nie jest czymś złym. Źle jest jak obłsluguje Cie nieodpowiedni pracownik tej firmy i to sie czasem zdarza w każdej dużej firmie. Z Infaktu odpowiedź dostaje w pare godzin, ale tylko połowa odpowiedzi odpowiada na moje pytanie:) Zamiast z
@zibizz1: Właśnie nie wiem do końca jak działa apka infaktu, ale nie wiem jakie ryzyko i odpowiedzialność niesie wystawienie jednej faktury?:) kosztów brak, byle by dobrze ZUS, podatek i VAT wysłać. Apka infaktu to wszystko liczy?
@rudy_defekacjusz: Wszystko liczy, pokazuje terminy do kiedy zapłacić. Ryzyko jest znikome. Zawsze możesz poprawić jak coś źle zrobisz. Jak płacisz na czas odpowiednie podatki do odpowiednich instytucji to nie ma sie czego bać. Jak sobie klikałem księguj z automatu i kiedyś OCR mi zrobił psikusa to zadzowniła pani z US i powiedziała że faktura im sie nie zgadza, poprawiasz, wysyłasz korekte z apki (ewentualnie płacisz odsetki po przestudiowaniu jak je policzyć
@zibizz1: Odnośnie wkładania dokumentów do segregatora - jeśli nie mówimy o jakiejś działalności nierejstrowanej to nie jest tak jak piszesz. Zakres odpowiedzialności i aktywności realizowanych przez biuro księgowe (na przykładzie mojego przypadku) opisałem wyżej. Nie twierdzę, że duża firma jest czymś złym. Z mojej perspektywy był to po prostu festiwal nieporadności z ich strony i właśnie dlatego zamknąłem ten rozdział. Słysząc i czytając opinie, nie jestem w tym odosobniony. Natomiast jeśli
@NoMoreTearsJustSmile: Jeśli jako klient biura księgowego dopełniłem formalności które leżą po mojej stronie a np. kara czy jakiś domiar są skutkiem błędu które popełniło biuro to jako właścicel firmy ponoszę odpowiedzialność. "Kryta dupa" o któej napisałem odnosi się do możliwości rozpoczęcia postępowania sądowego z bodajże art. 471 Kodeksu cywilnego. Założenie jest takie że biuro musi pokryć szkodę jaka wynikła z ich błędu.
@Piotrek__B:

W masówkę typu infakt czy ifirma nigdy już nie wejdę. Byłem w tym i nigdy więcej.


Wszystko to co wypisałeś ogarnia InFakt z dedykowanym księgowym, wiec jak byłeś to albo dawno albo miałeś jakiś #!$%@? pakiet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hatespinner: tak, ale czasem trafia się #!$%@? księgowy i należy go wtedy zmienić. Ale z tego co widzę to wszyscy zmieniają wtedy firmę a nie tylko księgowego