Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witajcie Mirki
Brał ktoś z was motocykl w #leasing? Chodzi mi po głowie #benelli trk 502
Mam już dość używanych motocykli i ciągłego grzebiania przy nich. Nowy sprzęt będzie jednak pewniejszy a chcę zacząć podróżowac motocyklem.
Zastanawiam się nad tą forma finansowania, ale jak to wygląda w praktyce? Leasing na #jdg
Jak wygląda kwestia ubezpieczenia i kosztów tego ubezpieczenia? Mogę takie ubezpieczenie sam zakupić czy to leasing decyduje które muszę wybrać?
Jak wygląda kwestia wyjazdów za granicę?
Przy tych stopach leasing jeszcze się opłaca czy lepiej kupić za gotówkę?

#motocykle #motomirko #leasing
  • 33
@kalin20: Możesz ogarnąć swoje ubezpieczenie. Pamiętaj, że leasing pobiera coroczną opłatę za ubezpieczenie obce.

Jak jedziesz za granicę, to dostajesz świstek z leasingu i możesz normalnie jeździć. Ewentualnie dostajesz zieloną kartę.
Jak wygląda kwestia ubezpieczenia i kosztów tego ubezpieczenia? Mogę takie ubezpieczenie sam zakupić czy to leasing decyduje które muszę wybrać?

Jak wygląda kwestia wyjazdów za granicę?


@kalin20: Brałem. Obie kwestie zależą od tego, kto będzie Ci finansował zakup. Miałem w BNP Paribas i generalnie żadnych problemów. Ubezpieczenie we własnym zakresie (konieczne OC + full AC). W ubezpieczalni zielona karta i elo, śmigałem nawet poza Unią Europejską.

Papierek - czyli upoważnienie w
@kalin20: Po pierwsze jesteś pewny tego modelu? Może lepiej cb500x, w porównaniu wypada korzystniej i jakościowo też lepszy. Odpowiedz sobie na pytanie na jak długo zostajesz z tym moto i co będziesz z nim robił po leasingu no i czy masz kasę na zakup gotówkowy. Sam się zastanawiam nad leasingiem vs gotówka prywatnie, bo przy małej kwocie pojazdu musisz policzyć wszystkie opłaty leasingowe, droższe ubezpieczenie itd.
Mam już dość używanych motocykli i ciągłego grzebiania przy nich. Nowy sprzęt będzie jednak pewniejszy


@kalin20: > #benelli trk 502

@kalin20: Wybierz jedno. Poszukaj sobie w necie opinii. Nawet tutaj na wykopie ludzie narzekali na serwis. Nie kupuje się nowego motoru, który nie ma ASO, tylko importera, bo to loteria. Tyle w temacie. Zrobisz, jak uważasz. Jeszcze w leasing... Strzał w stopę przez kolano.

Jedyny, poza europejski motocykl, który jest
@Crea: Przyjaciel był podjarany tym motocyklem, dawał mu na początku wieczność w rodzinie. Po sezonie wystawił go na sprzedaż i kupił Yamahe. Na grupie trk da się zauważyć, że rotacja jest duża, mnóstwo pierdół, które wkurzają w użytkowaniu.
Poczytaj opinię innych, jak nie wymagasz wiele i sam sobie to naprawisz to kupuj śmiało ;)
: w polsce mamy analfabetyzm ekonomiczny, więc podstawowe prawo ekonomii pt."gotówka najtańsza" jest jak widać dla niektórych dziwne


@Ligniperdus: nie rozumiesz, że on ten kapitał woli ZAINWESTOWAC zamiast go wyrzucać na pojazd. #!$%@?, że większość tych leasingobiorcow nie ma żadnego kapitału, ale tak to sobie lubią tłumaczyć xD