Wpis z mikrobloga

Taka gruba akcja była, a ja nic nie słyszałem wcześniej (a to z 2017) xD
Przezornia oznaczam #akcjahabilitacja bo może mi się spodoba i pogrzebię jak to się skończyło.

Wpis będzie bogaty w "XD" bo to jest jakiś #!$%@? żart - beton urzędniczy i układziki w najlepszym wydaniu, stara gwardia prężni broni zaszczytu habilitacji w Polszy - co już dawno powinni zaorać w sumie.

W skrócie:
1. Gość napisał rozprawę habilitacyjną na podstawie swojej pracy, dostał bardzo pozytywne opinie od wszystkich wyznaczonych recenzentów (i w sumie to jacyś losowi ludzie z różnych uczelni w PL).
2. Komisja habilitacyjna po uwzględnieniu recenzji wydała postanowienie o odmowienia nadania habilitacji - przypominam że po tym jak wyznaczeni recenzenci wydali pozytywne opinie XDDD
3. Powodem ma być rzekomo autoplagiat - w habilitacji, która jest zaznaczona na podstawie własnego dorobku i ponoć zawiera informacje co z jakiego artykułu pochodzi i o wszystkich współautorach.
4. Rada wydziału (moje W4 takie piękne ()) głosuje i habilitację nadaje wbrew urzędnikom z drugiej komisji habilitacyjnej (gdzie najwyraźniej leśne dziadki mają lepszy level i są ważniejsze).
5. Komisja habilitacyjna się #!$%@? i inba się rozkręca ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Chyba miałem z facetem kurs typu laser/fotonika na pierwszym semestrze mgr - i mimo że to nie moja specka i zainteresowania, to był jeden z fajniej i merytoryczniej prowadzonych wykładów.

A najlepsze, że to chyba wynik jakiejś wewnętrznej wojenki, bo była jakaś między dwoma katedrami na W4, bo się na wykładach na Prusa nasłuchałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poczytać można tutaj (od strony 50 wedle numeracji na dole stron, 56 wedle struktury pdf):
https://forumakademickie.pl/media/numery_pdf/2018/05/a67b336aea4d14fdf95cb2c07ab61d8882f5f264/fa_nr_05_2018.pdf

#studbaza #uniwersytet #wroclaw #doktorat #nauka #habilitacja no i oczywiście #polska i #pwr xD
miklach25 - Taka gruba akcja była, a ja nic nie słyszałem wcześniej (a to z 2017) xD
...

źródło: comment_166599612269svufgwYWGs9iJdJ41jWN.jpg

Pobierz
  • 18
@miklach25: To niestety normalka na tej uczelni. Byłem na tyle głupi, żeby iść na rok na doktorat na PWr. To jakie tam są wojny, podchody, niesnaski to jest #!$%@? żart. W dodatku Ci ludzie mają tytuły profesorów, a mają wiedzę i poglądy jak wujek z wesela. Tragedia i dramat.

Co do twojego pięknego W-4. Teraz to jest kompletna zmiana bo się zrobiły przetasowania i elektronika przeszla do WEMiF-u który stał się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A najlepsze, że to chyba wynik jakiejś wewnętrznej wojenki, bo była jakaś między dwoma katedrami na W4, bo się na wykładach na Prusa nasłuchałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@miklach25: kolejny dowód na to, że typki z muszką zamiast krawatu mają problemy ze swoim ego i wszędzie widzą problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez różnicy czy to polityk czy wykładowca z Prusa #pdk
(
@miklach25: Żadnej wojenki nie było. Głównie rozchodziło się o to, że dyscyplina się nie zgadzała - jak masz przypisaną dyscyplinę, to masz w niej publikować. Facet publikował (co typowe dla pola badawczego) w inżynierii materiałowej (z tego co pamiętam), w dodatku ośmieszył się przed komisją. Ot co.
@MalowanyPtak: Powiedz mi jak facet ma się ośmieszyć przed komisją jak przy habilitacji jest tak naprawdę najważniesjza sama praca i dodatkowo jego dorobek. Komisja tak naprawdę powinna tylko dać kilka pytań dla picu i klepnąć decyzję która została praktycznie wydana wcześniej.

W dodatku to #!$%@?, że się dyscyplina nie zgadza. Na WEMiF-ie w teorii masz elektronikę. Doktoraty lecą z trawienia chemicznego ścian przy procesach epitaksji czy właściwości warstw cienkich. W teorii
@MalowanyPtak: To powiedz coś więcej jak wiesz ¯\_(ツ)_/¯
Ja wiem ile się nasłuchałem na wykładach wstawek o katedrze układów, więc widzę tam konflikt interesów - zwłaszcza że w komisji był gość z K1.
Znalazłem na stronie CK skład komisji.
@miklach25: No tyle. Antończak jest nazwijmy to specem od laserów, więc powinien publikować w elektronice, z której chciał mieć habilitacje. Zamiast tego publikował w innej dyscyplinie - do habilitacji potrzebujesz przypominam publikacje z dyscypliny. Dlatego mu cofali.

@Darth_Gohan: Pogadałbyś z Antończakiem, to byś wiedział. Dorobek się weryfikuje. Poza tym, mam wrażenie, że gdyby nie Abramski i dyplomanci/doktoranci, to ten dorobek by wcale tak nie wyglądał - ale nie wiem.

I
Żadnej wojenki nie było.

@MalowanyPtak: aha - nigdy kmeif nie bruździł przeciw katedrze optoelektroniki.
A jak zaczynałem studia, to specjalność Optoelektronika (TOP) na którą chciałem iść to przez przypadek się zamknęła przy mocnym działaniu K1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jeszcze studenci #!$%@? zebrali za zbieranie podpisów pod wnioskiem o jej pozostawienie. W sumie m.in. dlatego poszedłem później na speckę embedded na informatyce, a nie w EiT.
@xfin: Ale jakim działaniu K1, kiedy to było? EiT przecież działa dalej. Na magisterskich masz dalej EOT.

Co do reszty - powiem tak - dużo się zmieniło w burdelu na przestrzeni ostatnich 10 lat i niektóre akcje już po prostu nie przechodzą. Niemniej, Antończak się zna na tym co robi i raczej został ofiarą trendu "musi być dyscyplina". Było wtedy o tym głośno na PWr i wszyscy śmieszkowali. A, że nie
Ale jakim działaniu K1, kiedy to było? EiT przecież działa dalej. Na magisterskich masz dalej EOT.

@MalowanyPtak: A dawno to było. EOT działa, ale to jest EOT z W12. Na W4 był jeszcze TOP - to była inna optoelektronika, a sprawa chyba jakoś z 2014.
EiT to też kierunek z W12. Ten z W4 przecież został w pewnym momencie podzielony na osobą Elektronik i osobną Telekomunikację.

A teraz to już w
@MalowanyPtak: z Antończakiem byl cyrk z wielu powodów. Oni tam robią te publikacje komuną, ale robią. Cykają punkty? Cykają. Antończak po prostu jest na granicy dyscyplin. Jest na W-4 robił zgodnie z wolą wydziału bo inaczej nie nabijałby mu punktów które są przecież potrzebne.

Generalnie nie wiem jak jest po zmianach od Gowina bo mnie to już koło #!$%@? lata. Wiem jak było wcześniej , wiem, że zmiany niewiele dały bo
@Darth_Gohan: Publikowanie komuną mnie najbardziej #!$%@?ą. Ostatnio na rozmowach z władzami uczelni nawet nikt nie zganił tego, tylko "no, tak się robi". #!$%@? mać. Sam pamiętam, jak mi kazali na starej katedrze #!$%@?ć 3 współautorów. Nigdy więcej.
@MalowanyPtak: Stary, ale co masz zrobić? Jesteś śmiesznym doktorantem. Każa Ci wpisać pana Profesora bo jego sprzęt. Do tego jakiegoś doktoranta od kolegi profesora bo przecież on nam dał mirkroskop elektronowy bo tego na wydziale w katedrze nie wykorzystamy bo przecież ten #!$%@? z WĄSEM 15 lat temu się na mnie krzywo spojrzał.

Tak się jakoś żyje.

Potem masz 40 publikacji z czego 5 jest twoich, do reszty jesteś dopisany, ale
@miklach25: Miałem z Gościem zajęcia, wiedza na przeogromnym poziomie. Potem trochę pracowałem w branży i z tego co się orientuję to prowadzi dobrze rozwinięty biznes, więc pewnie ma te habilitację w dupie i stąd inba. Każdy szanujący się karierowicz by #!$%@?ł kolegów z publikacji za te 3 literki po dr przed nazwiskiem.
Taka gruba akcja była, a ja nic nie słyszałem wcześniej (a to z 2017) xD


@miklach25: generalnie to ta sprawa jeszcze się nie skończyła. Przykra akcja, ale wszyscy w środowisku wiedzą o co w niej chodzi. I na pewno nie chodzi o źle zdefiniowaną dyscyplinę naukową, jak tu niektórzy powyżej sugerują. To był tylko dobry pretekst. ¯\_(ツ)_/¯