Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie butlę gazową 11kg (218zł pusta) jakby miały być przerwy w dostawie gazu. Bo przestało się robić śmiesznie po zbombardowaniu NordStream.. Dalsza eskalacja i wzrost cen surowców też jest zupełnie nieśmieszny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś rozmawiałem z Panią z Obi i mówi, że niecałe 2 lata temu butle były po 90zł.. Myślicie, ze to dobra inwestycja żeby kupić większa ilość sztuk, redukcje za 40zł i napełnić je lpg? Oprócz zabezpieczenia swojego to zawsze można je pogolić...
#ukraina #kryzys #gaz
  • 32
@V337: @sierramikebravo: Musisz mieć kuchenkę na propan (turystyczną) i wtedy ok. Ale w 99% kuchni masz piece/palniki na metan - jeśli do takiej podłączysz butlę, to spokojnie spodziewaj się wybuchu. To nie jest ten sam gaz, ma różne cechy i inaczej się pali.
@V337: Tak, coś tam trzeba wymienić (dysze na 100%). Nie wiem, czy do każdej kuchenki na metan są dostępne takie na propan, ale wiem, że nie każdy o tym wie, bo w sąsiedniej miejscowości kilka lat temu idiotka w ten sposób trafiła do szpitala. Stwierdziła, że zakręcenie gazu nie powstrzyma jej przed ugotowaniem obiadu. Jednak powstrzymało, kuchnia była do remontu. Łatwiej i taniej kupić sobie kuchenkę turystyczną na propan i trzymać
Łatwiej i taniej kupić sobie kuchenkę turystyczną na propan i trzymać razem z butlą.

@Nemrod: Moim zdaniem łatwiej jest dokupić butlę, reduktor i dysze i trzymać to sobie awaryjnie. Raczej taniej wyjdzie taka operacja i na dłużej wystarczy niż kuchenka turystyczna. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że technicznie istnieje taka możliwość.
Musisz mieć kuchenkę na propan (turystyczną) i wtedy ok. Ale w 99 uchni masz piece/palniki na metan - jeśli do takiej podłączysz butlę, to spokojnie spodziewaj się wybuchu. To nie jest ten sam gaz, ma różne cechy i inaczej się pali.


@Nemrod: o czym ty gadasz? W miastach i miasteczkach bez gazu ziemnego kuchenki gazowe są na propan-butan (a takich miast i miasteczek jest pełno). Kwestia dyszy, które może wymienić często