Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czytał ktoś The Book of the New Sun w jezyku angielskim? Podobno jest sama w sobie trudna w czytaniu, a po angielsku może być jeszcze gorzej (nie mam doświadczenia z czytaniem książek po angielsku, słownik tez mam taki bardziej typowy z doświadczenia, bo wiekszosc angielskiego uczylem sie samemu bo to byl moj 2 język obcy i w szkole mialem go w podstawie).

I mam taki pomysł aby przeczytać to po angielsku bo chce cos przeczytać po angielsku, a to jest na mojej liscie kolejne.

#ksiazki
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NewBlueSky: próbowałem raz, parę lat temu, ale mnie nie wciągnęło plus język był rzeczywiście barierą pomimo, że mój angielski to mocne C1 i inne książki łykam w tym języku bez problemu. Jeśli to ma być twoja pierwsza to absolutnie nie polecam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiedmolol: tzn niby pierwsza ale z drugiej strony oglądam anime po angielsku (napisy), czytam ksiazki czy dokumentacje po angielsku.

Ale jesli autor jest anglikiem (za chwile sprawdzę) i uzywa jakiejs artystycznej prozy to bedzie na pewno zaskoczenie xD
a po angielsku może być jeszcze gorzej


@NewBlueSky:

Po angielsku nie jest trudna w czytaniu, średnia raczej.
Język jest trochę inny bo w stylu starych amerykańskich SF-Fantasy, ale nie ma dziwnej prozy.

Ale imho trochę nudna i nie rozumiem zachwytu.