Wpis z mikrobloga

Sport w rosji po najechaniu na Ukrainę - zapraszam do dyskusji

Na wstępie proszę żeby nie atakować mnie, na zasadzie "giną ludzie, a Ty o sporcie piszesz". Oczywiście, że giną, nie zapominam. Tak jak piszemy o Julkach rosyjskich które nie mogą zrobić Tiktoka w Maku popijąc Pepsi, tak tutaj skupmy się na kategorii "sport w Rosji po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę".

Fiutin to wielki fan hokeja. Liga KHL jest drugą najmocniejszą ligą na świecie. Od lat grają tam zawodnicy, którzy grali w NHL, często z KHL przechodzą do NHL i odwrotnie. W tym sezonie wycofał się klub Jokerit Helsinki. W dodatku te kluby będą mogły liczyć głównie na ruskich graczy. Nie przyjadą kanadyjczycy czy amerykańce, nie będzie czeskich hokeistów, skandynawskich. Będą się kisić w swoim ruskim sosie.

Fan sportu w Rosji nie zobaczy rosyjskiej drużyny w koszykarskiej Eurolidze, w siatkarskiej Lidze Mistrzów (gdzie grają bardzo bogate kluby), nie mówiąc o Champions League. Nie tylko nie zobaczy ruskiej drużyny, ale często w ogóle nie zobaczy rozgrywek, bo czytałem, że są problemy z nabywaniem praw.

Mają teraz to czego pragnęli. Ruski mir. Mają ligi w różnych sportach, gdzie grają sami ruscy, poziom spadł i wielu nie będzie to interesowało.

A napisałem tylko o sportach, którymi sam się interesuję. Pomijam już te wszystkie dziewuszki które wyczyniają na lodzie cuda. To bardzo popularny w roSSji sport, ale teraz mogą sobie organizować "Mistrzostwa rosji".

Świat sportu w rosji wywrócił się do góry nogami. Zapraszam do komentowania i kulturalnej dyskusji. Otagowałem kilka dyscyplin, może ich fani mają jakieś ciekawe informacje.

Załączam filmik. Mówiąc krótko kompromitacja c... ara

#wojna #sport #rosja #ukraina #swiat #pilkanozna #koszykowka #hokej #pilkareczna #siatkowka #zuzel
OnKujajor91 - Sport w rosji po najechaniu na Ukrainę - zapraszam do dyskusji

Na ws...
  • 7
@Poyar: jest tam masa Amerykanów którzy nawet nie stali koło euroligi, a jednak wybrali ruskich, a nie inne ligi. Poza tym napisałeś tak jakby przed wojną grali tam tylko euroligowi gracze, przecież jakieś Saratovy i Parmy to poziom Amerykanów niewiele wyższy niż polska liga.
@OnKujajor91: W temacie siatkowki, to dwoch amerykanskich TOP grajkow gra w rosji, Micah Christenson w Zenit Kazan, a takze jego kolega z repy USA Matthew Anderson:

Matthew Anderson zerwał umowę w Chinach i przeniesie się do Zenitu Sankt Petersburg. Amerykański siatkarz wraca tym samym do Rosji po dwóch latach przerwy.


Takze wszystko kreci sie w okol pieniazkow, przykre, ale prawdziwe niestety...
BTW, ruskie caly czas sa klasyfikowani w rankingu FIVB, nie
Pobierz Raveen - @OnKujajor91: W temacie siatkowki, to dwoch amerykanskich TOP grajkow gra w ...
źródło: comment_1666164729UneGjQhvtd7QLaC76GCJsi.jpg
@OnKujajor91: jeśli chodzi o żużel, Rosja praktycznie przestała istnieć. Było kilku dobrych zawodników na czele z poprzednim mistrzem świata, wszyscy aut wszędzie. Została im kameralna gownoliga. Co ciekawe, paru, chyba trzech rosyjskich żużlowców ma też polskie obywatelstwo i na tej podstawie starają się o prawo startu w polskiej lidze w przyszłym sezonie.