Wpis z mikrobloga

@swan123: @MamByleJakiNick: Nie straszcie bo rozwaliłem łąkotkę (rozwarstwienie horyzontalne) jestem umówiony na zabieg artroskopii. Zabieg za kilka miesięcy obecnie (po 2 miesiącach od urazu ) nic nie boli, czasami przy nagłej rotacji coś tam ukłuje, czuje lekki luz w tej nodze, takie uczucie i czasem coś tam przeskakuje przy zginaniu. Przedwczoraj byłem w górach 1300m i jak wychodziłem to czułem że coś tam nie jest do końca tak jak ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: z opisu wynika że masz dużo lepiej niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja już przed zabiegiem miałem ograniczony ruch - ani wyprostować nogi, ani zgiąć do końca. Przez to teraz mam sporo do wyćwiczenia. Piszesz ze byłeś w górach, a dla mnie dłużej stać, czy chodzić to już przed zabiegiem był problem - nie wyprostowana noga to obciążone mięśnie

ACL + szycie łąkotki, miesiąc od
@MamByleJakiNick: Kurde boje się tego zabiegu czy nie będzie gorzej niż jest, przeskakuje przy przyciągnięciu nogi do uda, lekkie uczucie luzu w kolanie, ból jeśli jakiś odczuwam to bardziej przy schodzeniu z góry wtedy coś tam czuje czyli jakby pod rzepką... Kurde masakra pogrzebią mi tam i co ( ͡° ʖ̯ ͡°) może będzie gorzej niż jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: przed zabiegiem jakoś chodziłem bez wspomagania, teraz, 3 tygodnie po zabiegu chodzę o kulach. Póki co jestem na etapie że jest gorzej niż przed zabiegiem, ale to tymczasowo, docelowo będzie lepiej i będę w pełni sprawny ruchowo - tym się kieruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak jak mówię - u mnie bym dosyć poważny przypadek, gdzie uraz powodował że fizycznie blokowało się kolano, a w
@MamByleJakiNick: mam cykora przed tym zabiegiem ale mam kilka miesięcy na psychiczne przygotowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°). jeszcze łudzę się ze samo przejdzie... Czy taka noga (po zabiegu) jest wstanie wrócić do pełni sprawności, pewnie rehabilitacja i później wzmacnianie mięśni żeby to wszystko się usztywniło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: ja to na spokojnie podszedłem, generalnie 0 strachu - jedynie jakiś stres pojawił się jak wjeżdżałem na salę operacyjną, patrzę sporo osób, urządzeń. Ba, nawet nie mogłem się doczekać - spodziewałem się że nie będzie lekko po zabiegu, ale dzięki temu wkońcu wrócę do pełnej sprawności. Ale sam zabieg to żadnego bólu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie ortopeda mówił że 6 miesięcy to ustąpienie jakichkolwiek