Wpis z mikrobloga

Gdy w weekend chcecie sobie zjeść zajebiaszczego hamburgera to jest na to banalny przepis. I zrobicie wszystko szybciej niż jak byście zamawiali.
Dwie rzeczy potrzebne - maszynka do mięsa i patelnia grillowa.
Kupujecie KONIECZNIE dobre mięso - mi najlepiej sprawdza się stek z rostbefu lub antrykotu z Lidla - ma dobrą ilość tłuszczu. Do tego dodatki jak kto lubi - boczek wędzony w plastrach (ten z lidla jest kiepski), sałata, cebula, ser czy inne pikle. No i niestety bułki. Jak się chce robić swoje bułki (z lidla te duże są ok) to nie do mnie i na pewno czas robienia się wydłuża.
A potem już wręcz banał - przepuścić mięso w temp. pokojowej przez maszynkę, ja do zmielonego przed mieszaniem dodaję soli ziołowej, potem uklepać hamburgery nie za grubo (urosną) - z jednego steka z lidla są dwa duże. Na cztery osoby trzeba więc dwa steki.
I wrzucić na patelnię grillową bez tłuszczu na max. Parę minut się smaży, trzeba znaleźć złoty środek, największy przekroić na wszelki wypadek, trochę nakłuć w trakcie smażenia jak nie lubi się czerwonej wkładki. Można dorzucić sera czy dorobić bekon.
Potem już tylko bułkę podgrzać minimalnie w tosterze czy na suchej patelni. I połączyć składniki. Sałatę najlepiej pokroić w paski, nie dodawać keczupu tylko zrobić jakiś sos hamburgerowy z majonezu i musztardy, chyba że ktoś bardzo lubi keczup.
Robi się to w 10 minut, najgorzej potem pozmywać maszynkę i patelnię. Cenowo nie wyjdzie jakoś super tanio oczywiście bo mięso musi być dobre, ale smak lepszy niż w kraftowych fastfoodach z kucharzem z brodą i w czarnych rękawiczkach.
Patelnia grillowa konieczność, ale to 100 - 200 zł a jak lubicie hambsy to zwróci się po 5 razach (a jak zamawiacie colę i frytki to po 2 razach)

#gotujzwykopem #hamburgery
niegwynebleid - Gdy w weekend chcecie sobie zjeść zajebiaszczego hamburgera to jest n...

źródło: comment_1666169463rldExgTIsm1uMeP1t2RIhO.jpg

Pobierz
  • 8
@niegwynebleid:

uklepać hamburgery nie za grubo (urosną)


Niby jak Ci urosną?

Jak się chce robić swoje bułki (z lidla te duże są ok) to nie do mnie i na pewno czas robienia się wydłuża.


Czyli mięso ma być ze steka, ale bułka to już może być byle jaka?

jakiś sos hamburgerowy z majonezu i musztardy


Poziom podobny jak w przypadku bułek

Patelnia grillowa konieczność

Brednie.

No i nawet zdjęcie nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramyksowiroza: o #!$%@?, no najwyraźniej wiesz wszystko lepiej.
Urosną w pionie, zwężą się, średnica się zmniejszy.
Bułka może być gotowa. Gotowe bułki mają tę przewagę, że nie są chrupiące i przez to nie rozwalają podniebienia podczas jedzenia. Przez to kraftowych się nie da jeść. Mi takie pasują. To tak jak z pizzą - burrata jest fajna, ale nie wszyscy lubią lejące się pizze.
Patelnia grillowa konieczność. Dużo lepiej mięso zrobione. W
@niegwynebleid:
A po ciężką cholerę je "klepać"? Mniej "klepane" kotlety to większa powierzchnia dla zachodzenia reakcji Maillarda.

Gotowe bułki mają tę przewagę, że nie są chrupiące i przez to nie rozwalają podniebienia podczas jedzenia.

To nie jest moja wina, że nie umiesz upiec bułki która nie jest chrupiąca. Przepisów na bułki burgerowe jest mnóstwo, tylko nie chciało Ci się tym zainteresować.

Na zwykłej patelni nie będzie takie jak ma być.


Owszem,