Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

Szukam 'rozjemcy' do dylematu który posiadam. Otóż w projekcie miałem komin systemowy przylegający do ściany (coś jak na zdjęciu).
Ekipa jednak się nie postarała i nie wylała poszerzenia ławy fundamentowej pod nim (jak w projekcie). Nie wzmocnili również nijak warstwy chudziaka w kotłowni (gdzie komin miałby stać).

Kierownik również nie dopilnował i teraz twierdzi, że niestety nic już nie da się zrobić i komina nie wybuduję ponieważ musi się on opierać na ławie fundamentowej.
Ekipa mówi, że żadnego problemu nie ma i normalnie na chudziaka się go da i nie będzie problemu i podobno robią tak wszędzie.

Kto ma racje w tym przypadku? Internet również nie daje precyzyjnej odpowiedzi (np. Kotwiczenie do ściany nośnej bez fundamentu)

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634ff3195debf7291e793e6c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć, 

Szukam 'rozjemcy' do dyl...

źródło: comment_1666190630EsKIQHBivWZ5jNCbwr4oZK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A co za problem wyciąć nie wiem - 1x1m chudziaka, wykopać dziurę, wylać stopę fundamentową i na tym postawić komin? albo wyciąć chociaż chudziaka, wybrać ze 30cm i wylać zbrojoną stopę na wysokości chudziaka? Generalnie wszystko się da naprawić tylko albo ekipa która odwaliła fuszerę musi to zrobić za darmo, albo kierownik który nie dopilnował musi zapłacić -> dlatego dla nich to niemożliwe.
  • Odpowiedz
Otóż w projekcie miałem komin systemowy przylegający do ściany (coś jak na zdjęciu).

Kierownik również nie dopilnował i teraz twierdzi, że niestety nic już nie da się zrobić i komina nie wybuduję ponieważ musi się on opierać na ławie fundamentowej.


@AnonimoweMirkoWyznania: Kierownik odpowiada, kierownik dał d... kierownik płaci i kierownik robi. Ma OC, niech korzysta i się nie wykręca, po to mu płacisz.
  • Odpowiedz
UwielbianaDama: @ksiak: Kierownik się tłumaczy tym, że zmieniłem koncepcję. Chociaż o rezygnacji z komina mówiłem mu 6 miesięcy temu (przy podpisywaniu umowy), a o tym, że jednak go chcę, miesiąc temu, na początku prac ziemnych. Przyjął to do wiadomości a teraz gada, że namieszałem.

@jarzyn123: Ale mówisz o wylewaniu stopy fundamentowej na równi z istniejącymi ławami (czyli metr w ziemi)?

Czy wycięciu 1x1m, wykopaniu powiedzmy 0,5 metra ziemi, włożeniu
  • Odpowiedz
Kierownik się tłumaczy tym, że zmieniłem koncepcję. Chociaż o rezygnacji z komina mówiłem mu 6 miesięcy temu (przy podpisywaniu umowy), a o tym, że jednak go chcę, miesiąc temu, na początku prac ziemnych. Przyjął to do wiadomości a teraz gada, że namieszałem.


@AnonimoweMirkoWyznania: masz na piśmie rezygnacje i to, że jednak zmieniłeś zdanie czy nie?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idealnie byłoby na równi z ławami, ale jeśli masz dobrze zagęszczony grunt i zakładasz że wewnątrz nie przemarznie to może być na poziomie chudziaka - ale zastrzegam że kierownikiem budowy nie jestem. Jak nie ma na piśmie że rezygnujesz z komina to niech nie marudzi tylko robi.
  • Odpowiedz
Ekipa mówi, że żadnego problemu nie ma i normalnie na chudziaka się go da i nie będzie problemu i podobno robią tak wszędzie.


@AnonimoweMirkoWyznania: przekaż proszę ekipie moje słowa, że chyba im coś ciężkiego z rusztowania na łby pospadało i wtedy tak robiony komin zobaczyli. Komin murowany waży do 250kg na każdy metr wysokości i na każdy kanał kominowy. Taki jak na zdjęciu ma na oko minimum kanał podwójnej szerokości, z
  • Odpowiedz