Wpis z mikrobloga

Hej,

Od tygodnia jestem właścicielem mojego pierwszego zegarka z mechanizmem automatycznym. Pare dni temu zauważyłem, że mój zegarek "przyspiesza". Wczoraj nastawiłem dokładną godzinę a dzisiaj po około całym dniu widzę, że godzina na zegarku jest ~30sec do przodu od poprawnego czasu? Czym to może być spowodowane?
Jak na razie doczytałem się, że przez wstrząsy może się źle zachowywać a mam dobraną dość luźno bransoletę więc może przez to że zegarek często porusza się wzdłuż ręki?

#zegarki #pytanie
  • 22
@SamaraMan: Jeśli Twój zegarek to nie jest super drogi, to 30 sekund dziennie to normalka. I wcale nie jest to związane z automatem. Po prostu sprawdź jaką tolerację ma mechanizm użyty w Twoim zegarku.
@SamaraMan: raczej normalne, zalezy od klasy zegarka. i lepiej jak przyspiesza niz spoznia :) sprawdz czy kazdego dnia przyspiesza tyle samo np. te 30 sekund, pozniej mozna raz w tygodniu przestawiac do przodu/tylu o kilka minut albo sprobowac wyregulowac u zegarmistrza. jesli codzennie jest inna odchylka to ja bym reklamowal chyba ze uprawiales z nim parkour albo downhill na rowerze, od luznej bransolety nic mu nie powinno byc.
@SamaraMan: 30s to sporawo,

Orient claims accuracy of the caliber F6722 movement to be within -15 second – +25 seconds per day. These ratings are based on the watch being at room temperature with the mainspring fully wound and the dial up position. Orient suggests that deviations from the accuracy claims should not be regarded within one day but within a one week period of results. From the Orient manual: “In
@SamaraMan: No cóż, w takim budżecie ciężko o lepsze „gwarancje”, jednak to trochę loteria, mój stary orient w podobnej cenie miał 2-3s na dobę ¯_(ツ)_/¯ jak masz go wciąż na 14 dniowym zwrocie to może warto wymienić na inny egzemplarz, ewentualnie regulacja
@SamaraMan: dopisz, co to za zegarek, bo jeśli nie jest to jakiś high-endowy, to zwyczajnie robisz to co ludzie z automatami zawsze robili.
Przy porannej gazecie do śniadania słuchasz radia programu pierwszego i regulujesz zegarek do sygnału wzorcowego z Warszawy.
I masz wystarczająco dokładne wskazania do końca dnia.
Orient Contemporary RA-AC0F11L10B


@SamaraMan: Codzienne ustawianie/upewnianie się co do poprawnej godziny, czy "synchronizowanie zegarków" to część "mania" zegarka mechanicznego.

Bo przecież nie będziesz tym zegarkiem regulował procesów produkcyjnych, czy mierzył czasu sportowcom na olimpiadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciesz się niedoskonałościami na równi z mistrzowską precyzją wykonania mechanizmu, który kupiłeś za dwa tankowania małego samochodu osobowego.
Zegarmistrza odwiedź za dwa lata, niech wyczyści mechanizm, doreguluje, naoliwi co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SamaraMan: aby pomiar był właściwy odczyt z jednego dnia +30 jest nie miarodajny bo nastnego dnia może być +10. Sprawdź po np 5 dniach jaka jest różnica względem wzorca.

P.s. tak mają zegarki mechaniczne dlatego kwarc w 95% sytuacji jest lepszy.