Wpis z mikrobloga

Mirki, jakbym potrzebował zrobić jakieś proste urządzenie elektroniczne na mikrokontrolerze typu Arduino albo jakimś ARM typu STM32 to skąd wziąć wyświetlacz większy niż 5" (najlepiej z dotykiem). Patrzę na Botlandzie i mają takie, ale tylko z wejściem HDMI tak naprawdę nadające się tylko do Rasberry Pi. Może w jakimś innym sklepie szukać? Albo ja w ogóle czegoś nie kumam.

#elektronika
  • 12
@czechu: pełny kolor. Ale czemu ciężko? Ja tego nie rozumiem. Różne urządzenia można znaleźć w przemyśle i AGD i są takie wyświetlacze. Nie wiem jaka przekątna w urządzeniach typu termomix, ale zdarzają się duże. I trzymając się przykładu - wyświetlają menu do obsługi i np. zdjęcie potrawy.
@Jarek_P: a programowałeś to osobiście? Bo na razie wygląda mi to trochę tak, jakbym programował panel, a interakcja z programem z uC odbywa się po SPI na przykład, więc tylko w edytorze HMI programuję to połączenie i akcje związane z otrzymanymi komendami?
a programowałeś to osobiście?


@raFFcio: tak. Masz specjalny program (Nextion Editor), w którym sobie ustawiasz co chcesz mieć na displayu i jak to ma współgrać ze światem zewnętrznym, po potem poprzez SPI tylko wydajesz polecenia albo odbierasz. Program może nie jest szczytem intuicyjności, ale daje radę go ogarnąć.

Ja się tym wyświetlaczem tylko bawiłem, miałem go podłączonego do ESP8266 z Esphome i bardzo ładnie to działało. Finalnie ten swój w końcu
Pobierz
źródło: comment_1666210039uQRqAwTIMgB976uQvTEYrk.jpg
@raFFcio: czy ja wiem? Fakt, prosty nie jest, zwłaszcza ten edytor, ale zrobienie na ekranie jakichś napisów i klikalnych (w sensie: kliknięcia były widziane przez esphome) kwadracików zajęło mi w sumie jeden wieczór. Tyle, że musiałem się wspomóc obejrzeniem jakiegoś tutoriala i zacząłem od analizy cudzego projektu (o, tego)