Wpis z mikrobloga

@michalmac: wystarczy sie bardziej zaglebic w ten temat u zagaranicznych piosenkarek/piosenkarzy. Klub 27 itp. Dużo artystow przez to wykitowalo albo sami ich powybijali jak ktos niechcial im służyć
@Punijac45: To czy to działa chyba zalezy od tego czy sie w to wierzy czy nie. Jak mialem 15 lat podpisalem pakt z diablem i na codzien zauwazalem jego "dzialanie", bo tak bardzo chcialem zeby to byla prawda. Pozniej im bylem starszy po prostu mialem z tego wiekszą beke, ale wydaje mi sie, ze mozna przyciagnac jakies historie, ktore nigdy by sie normalnie nie wydarzyly jesli odpowiednio mocno sobie wkrecimy cos
@Markotny_28: akurat to chyba nic ciekawego w moim przypadku. jak mialem 15 lat podpisalem pakt z diablem po prostu znalazlem na necie jak to zrobic i pyk xd no i mialem wrazenie az do studiow, ze mam mega farta i wszystko mega latwo mi sie udaje ogarnac. do tego moj ojczym zniknal wtedy z rodziny na zawsze a miedzy innymi o to prosilem pana diabla. pozniej mi przeszlo i sie z
@nukey: Każda religia została wymyślona w różnych celach, czy to dla wyjaśnienia praw przyrody, ze strachu przed śmiercią czy dla usankcjonowania porządku społecznego. Wiem to stąd, że nie ma na istnienie żadnego szatana ani jednego dowodu. Jeśli ktoś twierdzi przeciwnie, to powinien to udowodnić. Twierdzenia typu: ,,nie ma dowodu na to, że Bóg i Szatan nie istnieją", nie są żadnym argumentem.
@nukey: tak i wiara dalej wymaga jakichkolwiek podstaw, no chyba że Twoje rozumowanie jest równie absurdalne co schizofreników - coś tam przyjdzie Ci do głowy, chciałbyś by coś było, no to sobie postanawiasz nagle w to wierzyć i odrzucić jakikolwiek sceptycyzm. Wierzysz w latające smoki, krasnoludki? No nie, bo nie masz ANI JEDNEJ przesłanki by uznać to za prawdopodobne. Nie inaczej jest z religiami. A wierzysz w to, że np. przyjaciel
@nukey: zadajesz 2 pytania po czym dostajesz merytoryczny komentarz i morda zamknięta, zero odniesienia się, tylko ból dupska bo za długie, a dzisiaj przecież ludzie przyzwyczajani do TikToczków, więc jeśli więcej niż 2-3 zdania to już za długie xD Co, już nie masz kolejnych kretyńskich pytań?
@nukey: no tak, schizofrenik ma równie sensowne objawienia i podstawy.

objawienia

Szkoda tylko że mamy je w prawie każdej religii. Jeśli rzekome objawienia mają potwierdzać prawdziwość jednej religii, następne drugiej etc., to chyba coś tu nie pasuje, czyż nie? Mamy pewną sprzeczność. Żadne nie są udokumentowane tak by nie było zastrzeżeń co do ich prawdziwości. Chociaż łączy je jedno - nigdy nie zawierają informacji, której dana osoba nie mogła by znać