Wpis z mikrobloga

Wczoraj pierwszy raz od bardzo dawna zdecydowałem się na przejażdżkę z synem tramwajem. Bilet chciałem kupić w biletomacie, ale niestety nie działał. Na szczęście był drugi, który... również nie działał.
#lodz
Do tej pory myślałem, że zarzuty rzucane pod adresem MPK są przesadzone, ale wczoraj się utwierdziłem w przekonaniu, że może jednak nie :)

#mpklodz
blunch - Wczoraj pierwszy raz od bardzo dawna zdecydowałem się na przejażdżkę z synem...
  • 9
@blunch: albo inaczej, jedziesz za darmo do momentu kontroli, w momencie jak kanar będzie chciał bilet i potwierdzi, że biletomat nie działa, wystawia jakiś papierek w kwocie biletu normalnego do zapłaty gotówką lub wezwanie do zapłaty plus za bilet, masz jakiś czas na uregulowanie kwoty za bilet bez dodatkowych kilku stówek
@wujekKiziora: To jest już inna kwestia, dlatego albo kupić w aplikacji mobilnej dla pewności, albo ryzykować, albo czatować przy automacie próbując co jakiś czas XD
@blunch: warto też dodać, że zasrańce zrobili te automaty bez obsługi gotówki.
automat przyjmujący gotówkę nie byłby żadnym osiągnięciem technicznym. lata temu już takie jeździły w niektórych łódzkich tramwajach.