Wpis z mikrobloga

Kuba Klawiter został nazwany patorecenzentem przez jeden z najbardziej odklejonych blogów o tematyce #audiovoodoo, ponieważ przetestował gramofon z Ikei xDDD

Odważnie tak mówić o patorecenzjach, kiedy samemu promuje się stawianie zasilacza do switcha ethernet na podstawkach antywibracyjnych w celu poprawy brzmienia streamingu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na dodatek wyzywa się od audio-płaskoziemców osoby, które nie wierzą w argument "u mnie słychać, biedaku".

Dodatkowo, panowie z redakcji twierdzą w komentarzach, że trzeba piętnować kiepski sprzęt. No to ciekawe, bo na Soundrebels nie czytałem ani jednej negatywnej recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie mówcie mi, że nie testujecie kiepskiego sprzętu, błagam!

I jeszcze jedno: skoro wasze oczekiwania względem publikacji o audio są na poziomie gruntu, to trzeba zadać bardzo ważne pytanie: czy sami sobie tak wysoko poprzeczki nie postawiliście? Przecież to Wy się mianujecie influencerami w branży przy wysyłaniu ofert reklamowych

#tonskladowy
Roszp - Kuba Klawiter został nazwany patorecenzentem przez jeden z najbardziej odklej...

źródło: comment_1666329719uHecd1kpguVY5scgGmXC54.jpg

Pobierz
  • 144
@matiJ: przecież oni na nic takiego nigdy się nie zgodzą, a jak zgodzą to znajdą 2137 wymówek na to, dlaczego test poszedł nie po ich myśli.

Tak jak z tym urban legend o jakimś konwencie audiovoodu, gdzie prezentowany był jakiś kosmiczny sprzęt i widzowie spuszczali się nad jakością dźwięku, a potem się okazało, że jakiś śmieszek podłączył ten turbo sprzęt przy użyciu najtańszego kabelka AUX ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Roszp: audio to chyba jedyne hobby gdzie po zakupie sprzętu najlepiej odciąć się od społeczności i po prostu słuchać sobie muzyki. Ja niestety sporo czytam i codziennie na własne życzenie się denerwuję tym co ludzie wypisują w internecie. Mój ulubiony temat na jednym forum to " Audio Mity " gdzie grupa ludzi przez kilkaset stron się przekonuje do swoich racji i obraża. Super sprawa :)
@Roszp: Starają się nieco podreperować pozycję / polepszyć zasięgi i stąd ten głupi post. Tymczasem sami recenzują stolik i piszą że to recepta na lepszy dźwięk. Banda dziadków zazdrosnych, że ktoś śmie się odezwać w temacie gramofonów.
@realizta: Wiesz, Klawiter tak właśnie testuje: z perspektywy zwykłego użytkownika i dla zwykłego użytkownika. Jakby zaczął pierdzielić o tym, że nie ustawisz tam VTA a antyskating nie spełnia swojej funkcji, to większość by w ogóle nie zrozumiała o czym jest mowa. To jest gramofon dla ludzi, którzy chcą kupić tani gramofon, założyć na niego płytę i niczym się nie przejmować.
Jakkolwiek by tego sprzętu nie przetestowali, zawsze się znajdzie ktoś, kto
@Roszp: Wejdźcie na dosłownie każdą grupę na FB, konkretny model auta, motoru, gry, zespołu etc. W każdej grupie są ludzie którzy są zafiksowani na tym punkcie, z jednej strony to cringe a z drugiej strony to spoko, że kogoś coś kręci tak bardzo w życiu i ma z tego fun. Problem robi się wtedy kiedy całą resztę uważa za debili i ignorantów.
@Roszp: I tak najlepsze są profesjonalne recenzje bezpieczników xD bezpieczników montowanych w torze zasilania xD

Nawet znam jednego takiego gościa, kiedyś mi próbował tłumaczyć że jak prąd przechodzi przez taki cienki drucik jak w normalnym (nie audiofilskim) bezpieczniku to chłopski rozum musi pogarszać dźwięk.

Próby tłumaczenia takim ludziom że ten prąd po przejściu przez ten bezpiecznik, przechodzi potem przez całą serię transformatorów, stabilizatorów (często impulsowych xD) czy tam innych układów zabezpieczających
@Roszp: Ale auto sugestia XD Gdyby powiedzieć im że w piosence jest jakijś przekaz, który da się usłyszeć tylko przy idealnej jakości dźwięku to jutro co drugi miałby ten "przekaz" napisany na kartce nawet jeśli nic takiego by nie było w muzyce XD najpewniej byłaby zadyma u kogo słychać lepiej i co to znaczy xd