Wpis z mikrobloga

W aplikacji #revolut przy generowaniu karty jednorazowej jest napisane, że karty nie zadziałają przy płatnościach cyklicznych, no bo w końcu są jednorazowe. Dlaczego więc po założeniu subskrypcji na tę kartę (chciałem skorzystać z triala), gdy trial się skończył, revolut pokazuje mi powiadomienie, że nie udało się obciążyć mojego konta, bo mam mniej pieniędzy niż opłata za subskrypcję? W tym samym czasie dostałem maila z serwisu, że konto premium nie zostało przedłużone, czyli to właśnie ta subskrypcja próbowała obciążyć kartę. Czy to znaczy, że mimo użycia karty jednorazowej subskrypcja zostałaby przedłużona, gdybym miał kasę na koncie? Bo jak inaczej wytłumaczyć to powiadomienie?

#banki #bankowosc
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ToJestNiepojete: kartqa nie jest faktycznie kasowana ale jej limit jest ustawiony na 0. Wiem bo ostatnio wykupiłem nie taki pakiet netflixa jak chciałem i nie mogłem transakcji anulować (gdyż nie miałem nr karty do zwrotu) ale na infolini twierdzili że oni widzą ta kartę jako aktywna i zrobili zwrot.
@archi3: Trochę poczytałem i na reddicie ludzie piszą, że mimo użycia karty jednorazowej nadal można być obciążonym płatnością za subskrypcję (niby tak samo jest ze zwykłą kartą po terminie ważności).

Nie do końca rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, że limit ustawiony jest na 0. Z Twojej historii zrozumiałem, że udało się zrobić zwrot, ale to jest wprost napisane przy tworzeniu karty jednorazowej. Natomiast powiadomienie, które kilkukrotnie dostałem (przy każdej próbie pobrania