Wpis z mikrobloga

Odebrałem dzisiaj kotka(Ragdoll) ma 3 miesiące i babeczka powiedziała że mam mu dawać jeszcze przez tydzień po pół torebeczki mokrej karmy raz dziennie + cały czas pełna miska suchej karmy, czy to nie jest za mało? Po tygodniu jedna saszetka dziennie.
#koty
  • 7
@re_CAPTCHA: Do tej pory jadł Royal Canin Kitten ale mam zamiar kupić Animonde w puszkach po 200 gram. A co jest złego w suchych karmach?(tylko się pytam bo nie wiem)
@Evo6: sucha karma jest bardziej przetwarzana, najczęściej w swoim składzie zawiera zboża albo inne zbędne dodatki (powinno mieć 100% mięsa). Ma dużo węglowodanów 20-40%, a kot potrzebuje max 5%, u kota nie ma enzymów które to rozłożą. Kot potrzebuje wodę, chrupki jej nie dostarczą, mało który będzie namiętnie pił z miski, a tak dostarcza ją z karmy mokrej.
@Evo6: tak, suchej nie podawaj wcale i podbijam też komentarz o dawaniu do oporu, to bardzo ważne, żeby kot do roku dostawał jedzenie na żądanie. po roku najlepiej dostosować ilość do jego zapotrzebowania kalorycznego. a jeśli chodzi o karmy to podrzucam listę spoko mokrych karm, które możesz spokojnie podawać (jeśli chodzi o poziom jakości to ze względu na zmiany składów nie jest już do końca aktualny). i dając dobrą mokrą karmę
black-kitsune - @Evo6: tak, suchej nie podawaj wcale i podbijam też komentarz o dawan...

źródło: comment_1666525348ec9jDTog7fbXFrtLwYGrc5.jpg

Pobierz