Wpis z mikrobloga

@Ricx: na 15-20 papryczek Jalapeno: 250 ml wody, 250 ml octu spirytusowego, 4 łyżki cukru, 2 łyżki soli, 2 ząbki czosnku. Ewentualnie cukier można zastąpić miodem dla koneserów smaków. Zalewę doprowadzamy do wrzenia wyłączamy gaz, pokrojone papryczki wrzucamy do zalewy i trzymamy tam około 15 min (aż papryka zmieni kolor na oliwkowy) i sup do słoika wraz z zalewą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@szarin: Zmobilizowałeś mnie do zrobienia porządku z moimi chilli. Wzialem przepis na Twoja zalewę ale zalalem papryczki w sloikach. 30 minut i gotowe. Ogolnie malo ostre moje papryki. Nie wiem czy słabo odmiana jakas czy za malo słońca czy co. Bo nawet na krzaku słabo dojrzewały i musiałem przed przymrozkiem zerwać zielone i doszly do koloru w piwnicy
Dejwid1 - @szarin: Zmobilizowałeś mnie do zrobienia porządku z moimi chilli. Wzialem ...

źródło: comment_1666518142L1dqvANzs7UNPXs3mzVe22.jpg

Pobierz
Elegancko. Ja zalałem goracą zalewą słoiki wypełnone papryką i czosnkiem. Potem pasteryzowałem ponad 10 minut i papryki zrobiły się miękkie, niestety. Jeden słoik niepasteryzowany zahował chrupkość, więc to przez tę pasteryzację.
@Gawol_1: Do wszystkiego począwszy od kanapek, przez pizze na tostach skończywszy. Tych słoików to już mam zrobionych przerobiłem w sumie ze 24 kg papryczek w sumie około 50 słoików 0,9l

@Scybulko: proszę nie krzyczeć, tylko powiedzieć jaką wysyłkę ogarnąć?