Wpis z mikrobloga

Pytania do właścicieli #samoyed
1. Czy jego sierść lata po całym mieszkaniu? Jeśli tak to jak dużo?
2. Często go szczotkujecie? Jeśli tak to czym i jak znoszą takie szczotkowanie?
3. Ile zajmuje jego szczotkowanie? Czy jest od razu przy tym myty?
4. Meble jak kanapy/fotele/łóżka są całe w sierści?
5. Co z dywanami, lepiej sobie darować czy bez różnicy?
6. Kołdra na zimę już zrobiona czy jeszcze trochę brakuje?
  • 7
@KosmicznyPolityk: Jako sąsiad samoyeda mogę ci z rozmów odpowiedzieć na pytanie 1,2 i 3.

Szczotkowany jest codziennie i zajmuje to podobno około godziny czasu. A czy włosy latają po całym mieszkaniu ? Na 100% tak bo jak mi otrze się o nogę to mam cała w sierści, tak samo jak rękę po głaskaniu.
@KosmicznyPolityk: sierść jest wszędzie, nawet w miejscach których byś się nie spodziewał. W okresie wypadania podszerstka jest dramat. Sierść roluje się i przyczepia do mebli, sofy itp. Szczotkuje raz w tygodniu Ok godziny, ale to zależy od tego jaką strukturę pies posiada, naprawdę. Mój Yoshi ma bardzo miękka w dotyku wiec bardzo się nie filcuje, nie kąpie go podczas spacerów w rzece itp.
@KosmicznyPolityk: Mam samoyeda od 6 lat więc coś tam się orientuję :D

1. Tak, jest wszędzie, nawet w jedzeniu... ale można się przyzwyczaić tylko trzeba się zaopatrzyć w zapas rolek do ubrań.
2. U nas żona czesze ok 1-2 razy w tygodniu tak dokładniej około 1-1,5h. Szczotka z wierzchu i grzebień do podszerstka. To czy lubi, zależy jaką ktoś ma rękę. Ze mną nie wytrzyma więcej niż 15 min, z żoną
@el_rupert: pytanie jak latajaca sierść ma sie np do wrażliwych oczu?
Jak np ktos ma wrazliwe oczy, caly czas je sobie zakrapia bo bolą itp. Np storczyk w domu co kwitnie powoduje bol oczu. Czy taki psiak mimo że niby dla alergików to lepiej go nie brac? Cos mozesz powiedziec na ten temat?
O tym ciężko mi się wypowiedzieć, natomiast szczerze nie wydaje mi się. Sierść Samoyeda, mimo że jest „wszędzie” to jest nieszkodliwa. Wydaje mi się, że jest to indywidualna kwestia, ale nikt nigdy u nas nie miał problemu z sierścią.