Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArmaturaGramatura: no cóż, ja się tego spodziewałem o tyle że rosja jest dużym producentem złota i ma jego spore zapasy - więc wiadomo było że to częściowo z nich będzie finansować wojnę i obniży ceny złota.

Ale jak się sam zastanawiałem w czym trzymać kasę to już pomysłu zbytnio nie miałem - "cash is king" - ale tutaj wygrali ci co postawili na $ - tylko że jak banki centralne czy
@ArmaturaGramatura: Albo złoto, albo nieruchomość. Praktycznie zawsze jak dochodzi do konfliktu zbrojnego w którym bierze udział USA to dolar skacze w górę o 10-20% i można też w tą walutę zainwestowac. Ogólnie trzymanie pieniędzy w banku to jest strata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25: przy EDO też wpada podatek Belki? Że ostatecznie i tak się nie będzie miało całości realnej wartości kapitału?

Tak się zastanawiam czy to się jeszcze opłaca...
@ArmaturaGramatura: czy ty serio wrzuciłeś wykres ceny złota na przestrzeni pół roku? xDDDD Przecież to nawet inwestowanie na giełdzie w tak krótkiej perspektywie czasowej to jest spekulacja, a nie żadna inwestycja, a co dopiero wrzucenie pieniądza do aktywa w które się wrzuca pieniądze na lata. (+ z perpsektywy złotówki to w ogóle bez sensu, bo jak najbardziej dobrze na tym wyszedł).