Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jeżeli w Warszawie w tramwaju lub autobusie nie można kupić biletu przez automat, to mogę jechać dalej bez biletu, czy muszę jak najszybciej wysiąść? Miał już może ktoś jakąś historię z tym, albo podpytał się kogoś kto się w tym zna? Już kilka razy widziałem napis na automacie, że możliwe jest tylko bodajże przedłużenie kart długookresowych, ale biletów nie można kupić. Kiedyś coś tam sprawdzałem na ten temat, ale z mojego researchu wynikło, że jest to dosyć "mieszane" i do interpretacji... Z tego co pamiętam to jest gdzieś jakiś zapis, że przewoźnik musi Ci zapewnić kupno biletu, ale i tak wolę nie ryzykować z potencjalną opłatą przez kanarów.

#prawo #warszawa #ztm #wtp

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6354489e9813be46e9071edf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
@kaaban: byłam i czasami sprzedają, jak biletomat nieczynny.

A jak boli Cię dupa o podejście i zapytanie to zainstaluj apkę od biletów w danym mieści i kupuj przez telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kaaban: byłam i czasami sprzedają, jak biletomat nieczynny.


A jak boli Cię dupa o podejście i zapytanie to zainstaluj apkę od biletów w danym mieści i kupuj przez telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@moll: Bilet i kierowcy to możesz kupić w pksie a nie w dużym mieście
@moll dobra, nie sraj się, OP pyta o Warszawę, nie wprowadzaj w błąd i nie mąć w wątku bez sensu, a jak chcesz być złośliwą pindą i masz ochotę na jakieś przepychanki to sobie napisz na PW do tego co tam Cię uruchomił ¯_(ツ)_/¯

@AnonimoweMirkoWyznania w takim przypadku musisz opuścić pojazd, #!$%@?, ale niestety tak to działa, polecam aplikację mpay, teraz zrobili aktywację biletów ze skanowaniem kodu QR w pojeździe i bardzo